Estonia

OTSEPILT ja FOTOD | Valimissedelid leiavad tee kastidesse: täna valitakse EKREle uus esimees

Üritus toimub Tallinnas Eesti Näituste messikeskuses. Kella kümnest alanud osalejate registreerimine lõppes kell üksteist, mil toimus kongressi pidulik avamine.

Vaata galeriist, kes kongressile kogunesid ja milline on kohapealne melu:

Uue juhi ainukandidaat: Martin Helme

Kongressil valitakse täna parteile uus juhtkond: esimees, kolm aseesimeest, üksteist erakonna juhatuse liiget ning viisteist volikogu liiget. Lisaks valitakse kongressil ka revisjonikomisjon ja aukohtu liikmed.

Erakonna juhi kandidaadiks on ringkonnad üles seadnud rahandusministri ametit täitva Martin Helme. Kui siiani on viimane end isaga konkureerides esimehe valimistelt kandidaadina taandanud, toimis tänavu protsess vastupidiselt: praegune esimees, siseminister Mart Helme, teatas 27. juunil toimunud erakonna volikogul, et loobub kongressil esimeheks kandideerimast. Sedasi andis vanem Helme parteijuhiks saamise teatepulga üle oma pojale - teisi kandidaate erakonna esimehe ametikohale ei seatud.

Esimees ning aseesimehed valitakse erakonnale ajakava kohaselt kella poole kaheks, valimistulemused kinnitatakse kella kolmveerand kolmeks. Sellele järgneb koheselt juhatuse liikmete valimine.

Külaliste seas on märgata ka isikut, kelle jaoks on tänane päev topeltoluline: nimelt on endisel väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministril Marti Kuusikul täna sünnipäev. Rahva seas oli näha teda rõõmsalt piltnikule naeratamas ühes teise endise väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministriga - Kert Kingoga.

Ainsaks kandidaadiks esimehe kohale on rahandusminister Martin Helme. Foto: Tiit Blaat

Football news:

Juventus sacked Sarri (Nicolo Skira)
Messi sleeps on an anti-coronavirus mattress. The tissue is coated with nanoparticles that destroy the virus
Andrea Agnelli: Ronaldo will stay at Juventus. He's the mainstay of the club
Mbappe got into PSG's yawn for the match with Atalanta in the Champions League
Guardiola again played against Madrid without strikers. Zidane did not find an answer
Gattuso on the match with Barca: Napoli will climb Everest
Lampard about the game with Bayern Munich: the History of the games, when everything changed. Chelsea needs to be trusted