Estonia

POLITSEI VIDEO | KES TÕUKAS KEDA? Vaata, mis juhtus Võru ööklubi skandaalsel peol tegelikult!

Ööl vastu laupäeva ajas politsei jõuliselt lauali Võru ööklubis Boschwechter toimunud ja lubatust pikemaks veninud peo.

Lõuna prefektuur kirjutas Facebookis täpsemalt, mis tegelikult juhtus, ning kummutas mitmed levima hakanud väärarusaamad.

"Kui rääkida Võru ööklubis läbiviidud politseioperatsioonist, siis tõsi – ükski olukord ei ole lõpuni must-valge. Loomulik on, et nii mõnigi võis näha neid sündmusi oma vaatevinklist, hindamata seejuures tervikpilti. Tõsi on, et politseil tuli mõnede inimeste suhtes jõudu kasutada. Tõsi on seegi, et seda polnuks vaja, kui peo peremees või ka pidulised käitunuks mõistvalt ning lahkunuks rahumeelselt. Seda tahet osadel aga paraku ei tekkinudki," seletas Lõuna prefektuur.

"Nii näis, et mõned inimesed lausa küsivad pahatahtlikult meile kõigile aina rangemaid piiranguid ja karmimaid kohustusi, kui korraldavad reegleid eirates rahvarohkeid pidusid nimetades neid vallatlevalt kinoseansiks, erapeoks, külakogunemiseks või teab milleks muuks. Skeemitamine, saboteerimine või politsei sekkumise järel ka skandaalitsemine ei aita aga kellelgi terveks jääda ega ammugi normaalse elu juurde naasta. Keegi ei taha viirust, karmimaid piiranguid, inimeste vaheliste meetrite mõõtmist ja muud. Kui aga sõna jõud osade puhul mingit tulemust ei anna, ei tasu imestada, miks sellele järgnevad karmisõnalisemad korraldused või ka käerauad," lisas politsei.

Viirusohu tõkestamiseks kehtestatud piirangute eiramise osas viib Võru ööklubi suhtes menetlust läbi terviseamet, kes otsustab määratava karistuse.

Levinuim väärinfo Võru ööklubis läbiviidud politseioperatsioonist on Lõuna prefektuuri sõnul järgmine:

Väärinfo: politsei tuli põhjendamata üritust laiali ajama, kuigi tegu oli erapeoga, kus korda ei rikutud.

Tegelik olukord: tegu oli avaliku üritusega, mida reklaamiti sotsiaalmeedias kõigile soovijatele ning kus põhimõtteliselt rikuti kõiki reegleid olenemata, et baari omanikuga suheldi enne üritust ennetavalt ning selgitati, millised piirangud viiruse leviku tõkestamiseks avalikele üritustele kehtivad. Mõistva suhtumise ja ettevaatusmeetmete rakendamise asemel tegi omanik endast oleneva, et kohapealset olukorda üksnes keerulisemaks ajada: eiras üritust läbiviies viiruse leviku tõkestamiseks seatud nõudeid, eiras korraldust üritus lõpetada ning takistas erinevatel viisidel kohale saabunud politseinike tööd. Lõpuks väitis, et tegu ei olnudki peoga, vaid ruumis toimus kinoseanss ja kinod ei olevat ju keelatud.

Väärinfo: politsei kustutas baari sisenedes tuled, et ruumis viibijad ei saaks politseinike tegevust filmida.

Football news:

Zlatan has scored every year since 1999. Yesterday he scored the first goals in 2021
Real Madrid are confident that PSG will demand 150 million euros for Mbappe. Madrid is not ready to pay so much
Arteta on Ozil: It is always sad when such a figure leaves
Alabai will move to Real Madrid in the summer. The contract for 4 years is agreed, the salary is about 11 million euros (Marca)
Stefano Pioli: We will look at the table in April. For Milan, every match is the most important
Zlatan Ibrahimovic: Together with Mandzukic, we will scare the opponents of Milan. He signed a contract
Milan scored 43 points in 18 rounds - the best result since the 2003-04 season. Then the club became the champion