Estonia

RAHUTUSED JÄTKUVAD: Beiruti plahvatuse ohvrite arv tõusis üle 200

Meeleavaldajad loobivad korrakaitsjaid kiviprahiga, mis katab pärast plahvatust Beiruti tänavaid.Foto: Reuters/Scanpix

Beiruti kuberner Marwan Abboud teatas, et laupäeval toimunud laastava plahvatuse tagajärjel on hukkunud üle 200 inimese, vahendab BBC. Tuhanded protestijad avaldavad siiani tänavatel rahulolematust valitsuse suhtes, ehkki juba kolm ministrit on ametist lahkunud.

Abboud mainis, et kümned inimesed on veel teadmata kadunud. Paljud neist kuulusid teadaolevalt välistööjõu hulka. Samal ajal lõpetas Liibanoni sõjavägi päästeoperatsiooni sadamapiirkonnas, mis sai plahvatuse mõjul enim kannatada. 

Pühapäeva õhtul jätkusid linnas vihased protestid. Meeleavaldajad on pahased selle üle, kuidas valitsus on katastroofi suhtes reageerinud. Ehkki Liibanoni justiitsminister Marie Claude Najm, infominister Manal Abdel Samad, keskkonnaminister Damianos Kattar ja mitmed parlamendiliikmed otsustasid plahvatuse tõttu ametist lahkuda, pole see protestijate arvates piisav samm. Nad nõuavad kogu valitsuse tagasiastumist. 

Vägivaldsed meeleavaldused said hoo sisse päikeseloojangu ajal. Protestijad kähmlesid politseinike ja sõduritega, kes pidid suure rahvahulga ees kesklinnas asuvale kindlustatud positsioonile taganema. Korrakaitsjad kasutasid rahvamassi vastu pisargaasi, ent protestijad viskasid neile vastu plahvatuse tõttu tänavail leiduvat kiviprahti. The Guardian kirjutab, et protestijate plaan oli ilmselt tungida parlamendihoonesse, sest seadusandliku kogu liikmeid süüdistatakse katastroofini viinud väärtegudes. 

Pärast plahvatust on sajad tuhanded inimesed korraliku peavarjuta – paljud neist elavad tõsiselt kahjustada saanud hoonetes, millel pole aknaid ega uksi. Viimase nädala jooksul hoogu kogunud valitsusvastased protestid on suurimad alates eelmisest oktoobrist – tollal oli rahutuste põhjuseks majanduskriis ja ametnike korruptsioon, mida rõhutatakse ka praeguste demonstratsioonide taustal. Meeleavaldajad süüdistavad poliitilist eliiti muuhulgas riigivarade omaotstarbelises kasutamises ja hooletuses.

Football news:

Barcelona's Interest in Isak Increased after Koeman's appointment. Larsson has a high opinion of the player (Mundo Seportivo)
Manuel Pellegrini: When you play against Real Madrid and var, it's too much
PSV and Porto are Interested in Barcelona midfielder PUC. He doesn't want to leave the club
Puyol about Barcelona: If we want to win the championship, we need to perform very well
Schalke sacked Wagner. The team has not won the Bundesliga since January
Iacini on 3:4 with Inter: Even a draw would be an unfair result, given how many chances Fiorentina created
Ramos Pro 3:2 with Betis: the Referee tried his best and didn't do anything intentionally