logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Estonia

RAKETIÕNNETUSE TAGAJÄRG? Norras tuvastati õhus väikeses koguses radioaktiivseid osakesi

Kiirgusdooside mõõteriist dosimeeter. Foto illustreeriv.Foto: Pixabay

Norra radiatsiooni- ja tuumaohutuse amet teatas neljapäeval, et nad tuvastasid õhus väheses koguses radioaktiivseid osakesi, mis võisid pärineda nädala eest Venemaal toimunud saladuslikust raketiplahvatusest, teatab CNN.

„Õhus mõõdeti väikeses koguses radioaktiivse joodi osakesi meie õhufiltreerimisjaama poolt Svanhovdis Põhja-Norras,“ seisis Norra radiatsiooni- ja tuumaohutuse ameti teadaandes. Sealhulgas mainiti, et tuvastatud radiatsioonitase on siiski väga madal ning ei põhjusta kahju inimestele ega keskkonnale. Kõnealused proovid võeti ajavahemikus 9-12 august.

Vene meteoroloogiaagentuur Rosgidormet tuvastas Arhangelski regioonis kiirgustaseme, mis oli tavalisest 16 korda kõrgem. Norra agentuur väitis ka varem, et põgus radiatsioonitõus ei tekita terviseprobleeme. 

Norra tuumaohutusameti teatel tuvastavad nende vaatlusjaamad õhus radioaktiivse joodi osakesi kuus kuni kaheksa korda aastas ning tavaliselt on selle päritolu teadmata. „Kui teised radioaktiivsed osakesed peale joodi õhus puuduvad, on tõenäoliselt kiirgus eraldunud tehastest, mis toodavad iooni sisaldavaid radioaktiivseid ravimeid,“ teatas agentuur, lisades, et hetkel pole võimalik kindlaks teha, kas joodikiirgus on seotud Arhangelski õnnetusega või mitte.

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO