Estonia

Seisukoht | Appi, röövitakse!

Foto: ARNO SAAR

Eestis tasub ettevõtlusega tegelda, sest nii saab kärmelt rikkaks. Suvel olen selles veendunud juba mitu korda.

Üks müstilisemaid valdkondi on transporditeenus. Ostsin hiljuti Puumarketist 15 lauda ja ühe prussi ning soovisin, et kaup toimetatakse koju. Teenuse hind mõjus mulle pehmelt väljendudes šokeerivalt – eespool nimetatud asjad sõidutati Mustamäelt Nõmmele 50 euro eest!

Klienditeenindaja muidugi küsis, kas olen soolase hinnaga nõus. Paraku teist võimalust polnud. Üks variant siiski oli: pidanuksin lauakoorma Kalevipoja kombel turjale tõstma ja ära tassima. Üllatas ka tõsiasi, et lauad tuli ise maha tõsta.

K-rauta suhtub ostjasse pisut paremini, kuid sealgi on transport minu meelest liiga kallis. Tammsaare teelt toodi kogu kaup – võrkaed ja sinna juurde kuuluvad tarvikud – Nõmmele 42 euroga.

Olgem ausad, päris paljud lihtsurelikud rügavad oma ametis hommikust õhtuni, et teenida päevas 42-50 eurot. Aga milleks rabelda, kui sama summa saab võtta lihtsalt jõuga?

Kahjuks ei ole abitul tarbijal kellelegi kurta ega kuskilt abi loota, sest Eestis puudub ärieetika ja -kultuur. Klient pole meil juba ammu kuningas. Kokkuvõttes tuleb nentida, et tööd teeb ainult loll ja hobune!

Football news:

You can just kill us. Bilic was removed for arguing with the referee in the match with Everton
Nuno confirmed the departure of Jota: Liverpool will get a great player and guy
Hames scored his debut goal for Everton in his second game at the club
Bale's talent is unique, but he never became the main one in Real Madrid. Ronaldo, laziness and Perez's patronage are to blame
Zidane on Bale's departure: what he achieved at Real Madrid is phenomenal. I wish him all the best
The same Royal rabona-assist from Levandovsky: great orientation, perfect execution, smart twist in the right place
Koeman told 21-year-old midfielder Puig that he does not count on him (RAC1)