Estonia

Surmaga lõppenud avarii uurimine läks lõpetamisele: poja kaotanud juhi kohtuasi tooks uusi kannatusi

Prokuratuur. Foto: Martin Ahven

Lõuna ringkonnaprokuratuur lõpetas kriminaalmenetluse autojuhi suhtes, kes sõitis liinibussile ette ja kaotas avarii tõttu oma poja.

Mullu 6. augustil sõitis Tartumaal  Tartu-Tiksoja tee ristmikul Chrysler ette liinibussile Scania Irizar.  Uurimine selgitas, et  Chrysleri juht viibis perega Eestis ja sõitis toona Tartust Tallinnasse. Juhil on Vene kodakondsus ja ta elab perega Soomes. Enne ristmikku võttis ta hoo maha, vaatas koos abikaasaga vasakule ja paremale ning enda arvates veendus, et kedagi ei tule. Viimasel hetkel nägi ta, et vasakult tuleb buss. Chrysleri juht  andis gaasi lootes  läbi pääseda, kuid kahjuks toimus kokkupõrge. Auto tagaistmel istunud poeg viidi  vigastatuna haiglasse, kus ta 10. augustil suri. Liiklusõnnetuse aktist nähtub, et kannatanu ei kasutanud turvavööd.

Tänavu juunis leidis prokurör, et kriminaalmenetlus kuulub kahtlustatava, Chrysleri juhi suhtes lõpetamisele. Kriminaal- ega väärteokorras juht karistatud ei ole. Liiklusõnnetuse tagajärjel hukkus tema poeg, mis juba iseenesest on tekitanud lähedastele sügavaid hingelisi üleelamisi, seisab Lõuna ringkonnaprokuratuuri kriminaalasja lõpetamise määruses.  
Kriminaalasja kohtusse saatmine juhi karistamise eesmärgil tooks kaasa täiendavaid kannatusi ka perekonnale- kohtus avariisündmuse taaselustamine tooks kaasa hingehaavade uue lahtikiskumise, seisab kriminaalasja lõpetamise määruses.  
Kahtlustatav on võtnud kohustuseks tasuma riigituludesse 400 eurot ja hüvitama ekspertiisitasud summas 222 eurot.

Football news:

Sanchez finished the match against Bayer, despite the injury
Solskjaer is the fifth coach with whom Manchester United reached the semi-finals of the European Cup
Manchester United are set to buy Sancho this summer despite Borussia's claim that he is staying
Shirokov beat the judge at an Amateur tournament: promised that # # # # # [vdarit] for a red card-and # # # # # [vdarit]
Brunu has scored 11 goals in 20 games for Manchester United. 7 of them were penalties
Lukaku has scored in 9 consecutive Europa League games. This is a tournament record
Konstantinos Tsimikas: Liverpool is the biggest club in the world. I supported them as a child