Estonia

Tallinn leevendab piiranguid järk-järgult kolmes etapis

Esmaspäevast, 11. maist alustatakse Tallinnas välijõulinnakute, staadionide, mänguväljakute, välirulaparkide ja koerte jalutusväljakute avamisega. Mänguväljakud ja jõulinnakud pestakse enne avamist üle ja need avatakse külastajatele järk-järgult pärast puhastust. „Kasutada võib vaid neid väljakuid, millelt on eemaldatud lindid ja ümbritsevad aiad. Sellisel puhul saavad linlased olla kindlad, et neid väljakuid on täiendavalt puhastatud,“ rõhutas linnapea Mihhail Kõlvart.

Kuni kümnestele gruppidele avatakse välitreeninguteks linna spordibaaside välistaadionid ja väljakud, tagades desinfitseerimisainete kättesaadavuse, pindade puhastamise ja töötajatele isikukaitsevahendid. Samuti avatakse kontaktivabalt sõudebaas ja botaanikaaia väliala. Koolidel on esmaspäevast võimalus avada koolistaadionid juhul, kui kooli administratsioon on valmis tagama 2+2 reegli täitmise ja desinfitseerimise.

Niisamuti on võimalus esmaspäevast kontaktivabalt tagastada keskraamatukogust laenutatud raamatuid. Tallinna Vaimse Tervise keskus hakkab 11. maist kontaktselt pakkuma rehabilitatsiooniteenuse erihoolekandeteenuseid, järgides samuti ohutusnõudeid ja kasutades isikukaitsevahendeid.

Teises etapis avatakse alates 18. maist keskraamatukogu filiaalid ja muuseumid, linnaarhiiv ja perekonnaseisuamet ning botaanikaia siseruumid. Loomaaia välialale pääseb 19. maist, siseruumid avatakse külastajatele 1. juunist.

Tallinna koolides ja huvikoolides toimub õppeaasta lõpuni distantsõpe, kuid alates 18. maist on võimalik alustada kontakttundidega üks ühele või väikestes gruppides kuni viis inimest. Huvikoolid, kus 18. maist alustatakse kontakttundidega üks-ühele või kuni viieses grupis, esitavad arve teenuse osutamise eest.

Nendes huvikoolides, kus jätkub distantsõpe ka pärast 18. maid, arveid ei esita. Ühtlasi jätkavad koolid koolitoidu pakkide jagamist kuni 3. juunini. Noortekeskustes kehtivad välitingimustes samad ohutusnõuded, mis koolides ja huvikoolides, siseruumides on lubatud üksnes üks-ühele tegevused ning õues tuleb tagada 2+2 nõude täitmine, desinfitseerimine ja töötajatele isikukaitsevahendid.

Football news:

Fati is experiencing discomfort in the knee. Setien does not intend to risk the player
Sami Khedira: I want to win a lot of trophies with Juve. I see no reason to change the team
Solskjaer included Ronaldo, van der SAR and Giggs in the team of former teammates
Courtois about the quarantine: he Worked on the treadmill, worked with iron. I haven't lost my shape in two months
Chiellini about Pogba: in Juve, no one expected Paul to be the champion
Inter Director: Icardi wants to stay in Paris. PSG and I will find a solution
Klopp on the championship: It doesn't matter where it happens. Hopefully at Anfield