Estonia

Telemees Toomas Lepp jäi ka ringkonnakohtus puhtaks poisiks!

Toomas Lepp kohtusFoto: Viljar Voog

Tallinna Ringkonnakohus kinnitas teisipäevasel istungil madalamal kohtuastmel tehtud otsust, millega telemees ja endine Tallinna TV juht Toomas Lepp mõisteti õigeks linnatelevisiooni rahade ebaseaduslikus omastamises.

Lepp tootis juba enne Tallinna Televisiooni (TTV) tööle minemist kanalile saateid „Keskkonnanädal“ ja „Vaba mõtte klubi“. Kui mees määrati aga telekanali juhiks, otsustas TTV nõukogu, et enam pole sobilik Lepa firmale Videomeedia OÜ saadete tootmise eest maksta. Eelmainitud saadete valmistamiseks sõlmiti leping KVA Telecom nimelise ettevõttega. Viimane aga palkasid omakorda alltöövõtjaks ikka Videomeedia. Nii maksis telekanal aastatel 2013–2016 kokku 230 000 eurot. Kuna saadete tootmiskulud olid kõigest 30 000 eurot, siis sai Lepp koos KVA Telecomi töötajatega 2016. aastal süüdistuse TTV kukrust 200 000 euro riisumises. Maakohtus mõisteti kõik osalised aga õigeks ja seda peaasjalikult kahel põhjusel:

Otsuse kaebasid edasi nii prokuratuur kui ka TTV, kuid ringkonnakohus jättis selle muutmata. „Nii apellatsioonide väidete kui maakohtu otsuses sisalduva tõendite analüüsi pinnalt ei ole võimalik leida ühtegi argumenti õigeksmõistva kohtuotsuse aluseks olevate tõendite ümberhindamiseks ega õiguslike järelmite muutmiseks,“ märkis kohus.

Otsust on võimalik 30 päeva jooksul kaevata edasi riigikohtusse.

Football news:

Stefano Pioli: teo can become one of the best extreme defenders in the world
Arteta wants Ceballos to stay at Arsenal: he has become a really important player for us
Mourinho on son and Lloris clash: It's beautiful. If you want to blame someone, it's me
Real Madrid players will refuse bonuses for all the trophies they win this season
Barcelona are confident that they will sign Lautaro by October. Inter wants 90 million euros and one player
Aitor Karanka: If there is a team that can win back against Manchester City, it is real
Juventus and Atletico have started talks about the transfer of Lacazette. Inter are also Interested in him