Estonia

Tõnis Erilaiu lehesaba | Kuidas vallaisade ehalkäik lörri läks

Foto: PantherMedia/Scanpix

Õhtu oli juba pime, kui üks Läänemaa vallavanemaid, kes oli pärast tööpäeva tublisti õlut joonud, otsustas koos vallasekretäriga lähedal olevasse talusse ehale minna. Ta teadis sel 1933. aasta sügisel, et peremees on kodunt ära, ning majas on vaid tema noor ja kena naine ning paarikümneaastane teenijatüdruk. 

Tuikuvad mehed tegid ettevaatlikult paar ringi ümber talu. Siis hiilis vallavanem rehetoas magava teenijatüdruku voodi juurde, sekretär kobis aga tuppa perenaise sängi. Varsti kostusid sealt viimase hädahüüded.

Selle peale tormas vanaperemees tagatoast välja ja hakkas vallasekretäri noomima. Too vihastas, haaras vanamehel kõrist ja virutas ta pikali. Taat ajas end püsti, võttis höövlipingilt raudpoldi ja äsas sellega sekretärile pähe, kes kukkus nagu niidetult ja jäi maha lebama.

Vallavanem julges nüüd rehetoast välja tulla, haaras sekretäril jalgadest kinni ja vedas tolle välja murule – ehk toibub? Ei midagi. Vallavanem jooksis nüüd külla küüdimeest otsima, et sekretär koju vedada. 

Vahepealt oli kõrvaltalus palvetund lõppenud ja nüüd kogunesid eidekesed sekretäri laiba ümber palvetama – kurjal teel õnnetult surma saanud mehe hinge eest.

Lõpuks jõudis kohale vallavanem koos küüdihobusega. Palverahva abiga upitati surnukeha vankrile ja sõit läks vallamaja poole. Tee oli nii auklik, et raputas sekretäri jälle elule – lörri läinud ehalkäigu tõttu saadud muhuga peas. 

Football news:

Holand continues to insist that he is a monster. Fastest in the history of the Champions League scored 15 goals (and added 16)
Koeman on the victory over Dynamo Kyiv: We achieved our goal-we reached the playoffs
Solskjaer on 4:1 with Istanbul: Manchester United played intensely, enjoyed the match. We want to be 1st in the group
Forward Ferencvaros Troll Cristiano: celebrated a goal in his style. Ronaldo responded with a goal and a very angry look
Morata scored 5 goals in 4 games in the Champions League for Juve. His best result is 5 in 12 games in the 2014-15 season
Holand has scored 15 goals in the Champions League the fastest. 7 games better than the record
Ludicrous omission of the Champions League match: the Brugge forward did not want to transfer to the bus, and he was kicked out