Estonia

Uuring: enamus inimestest on perekonnaseaduse muutmise vastu

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.
Abielusõrmused. Foto: Pixabay
Abielusõrmused. Foto: Pixabay

Viimase uuringu põhjal ei toetab 38 protsenti vastanutest perekonnaseaduse muutmist selliselt, et abielu võiks sõlmida ka samasooliste paaride vahel – küsitluse viis tänavu juuni esimesel poolel 1000 täisealise Eesti kodaniku seas läbi Norstat Eesti AS.

Antud küsimuses palub uuringu tellinud Ühiskonnauuringute instituut inimestel öelda, kuivõrd nad nõustuvad väitega, et perekonnaseadust peaks muutma nii, et abielu võiks sõlmida ka geipaaride vahel. Vastata oli võimalik neljapalli skaalal, öeldes kas „täiesti nõus”, „pigem nõus”, „pigem ei ole nõus” või „üldse ei ole nõus”. Lisaks oli võimalik vastata ka „Ei oska öelda”

Selle aasta juunis läbi viidud uuringus oli antud väitega nõus 38 protsenti vastanutest ehk nad ütlesid kas „täiesti nõus” või „pigem nõus”. Selle väitega ei olnud nõus 55 protsenti vastanutest, vastates „pigem ei ole nõus” või „üldse ei ole nõus”.  Seitse protsenti ei osanud selle väite kohta arvamust avaldada.

Erakondliku eelistuse põhjal on suurematest erakondadest perekonnaseaduse muutmise vastu Eesti konservatiive rahvaerakonna (EKRE), Keskerakonna ja Isamaa valijad ning muutmist kalduvad toetama Reformierakonna, Sotsiaaldemokraatliku erakonna ning Eesti 200 valijad. Seega on antud küsimuses ühel meelel koalitsioonierakondade toetajad ning neile vastanduvad opositsioonierakondade ja parlamendivälise Eesti 200 toetajad.

Football news:

Pirlo does not discuss tactics with Juve players. Interesting and Kolisevski do not understand their problems on the field (Corriere della Serra)
It looks like Cavani is being disqualified for the word Negrito. He didn't mean anything bad, but it's still racist
Juventus renewed Interest in Atletico defender Savic
Hasenhüttl about 2:3 with Manchester United: They celebrated as if they had won the Premier League. This is revealing
Hazard will miss about 3 weeks due to injury
Bude-Glimt-a unique champion: drags the Russian goalkeeper, responsible for the psychology of a former military pilot, Holand watches all the matches
Juventus can exchange Dybala for Icardi at PSG next summer