Estonia

Vaktsiinivastased süüdistavad Terviseametit: tsensuur on tänapäeval hullem, kui me nõukogude ajast mäletame

Foto: Marianne Loorents

Vaktsiinivastaste Facebooki grupis „Vaktsiinikahjustusega laste vanemate ühing“ süüdistati Terviseametit ja ministeeriume tsensuuris. Gruppi üles riputatud postituses väideti, et ühingu korraldatud seminar jäi riigi allasutuste survestamise pärast ürituseks reserveeritud ruumidest ilma.

„Kahjuks peame teatama, et Väätsa Mõisas asuvat Väätsa Põhikooli juhtkonda ja Türi Vallavalitsust survestati Terviseameti ja erinevate ministeeriumite poolt kõnede ja kirjadega nii kaua, kuni mõis oli sunnitud meile seminari tarbeks broneeritud saali üles ütlema,“ seisab ühingu postituses.

„Tsensuur tänapäeval on hullem, kui me nõukogude ajast mäletame. Informatsiooni jõudmist inimesteni on asutud riiklikult piirama erinevaid meetmeid kasutades,“ kurtis ühing ja lisas, et Eesti Vabariigi põhiseaduse kohaselt on tsensuur keelatud.

Ühingu hinnangul ei huvitavat Terviseametit see, kui mõisas toimuvad peod, ravimifirmade promoüritused, mis iganes müügikoolitused. „Terviseameti küüniline kahepalgelisus on täiesti imekspandav ja mõistetamatu,“ oli vaktsiinivastane ühing hämmingus. „Oma kirjas ruumide rentijale tunneb Terviseamet muret meie ürituse tasakaalustatuse pärast, kuid nad ei tunne mingit huvi, kas samades ruumides toimunud ravimifirmade üritused on tasakaalustatud ja eetilised, kui seal ei räägita tegelikest kõrvalmõjudest,“ heidetakse postituses ette.

Ühing teeb postituse lõpus järelduse, et ravimifirmade müügiosakond on jõudnud Terviseametisse. „Ravimite müük erahuvina toimub juba nii kõrgel riiklikul tasandil.“

Football news:

Antonio Conte: I will not hesitate before leaving if Inter are not happy with what I am doing
Diego Godin: Inter will do everything to keep second place. Now we need to think about how to catch up with Juventus
Harry Maguire: Manchester United want to fight for trophies
Zidane on the victory over Granada: real suffered as a team. Two more games, we haven't won La Liga yet
Real have won 11 games with a minimum score in La Liga for the first time in 11 years
Akinfenwa after Wycombe's exit to the championship: the Only person who can charge me even more is Klopp
Ramos on the title: I hope that Real Madrid will celebrate the championship on Thursday. Everything is in our hands