Estonia

Vene senaatorid hakkasid põhiseadusreformi järel nägema üle linna vikerkaari, nõudes Putinilt nende piiramist

Venemaa president kohtus reedel muudatusettepanekute autoritega ja üks neist, endine senaator, kutsus teda üles astuma järgmist sammu ja piirama vikerkaare kasutamist reklaamides, vahendab Bloomberg.

"Peaksime tagama, et neist väärtustest, mida proovisime põhiseadusesse sisse viia, peetakse kinni," ütles Jekaterina Lakhova Putinile teleülekande vahendusel. "Te peaksite Roskomnadzorile (interneti järelevalveasutus -toim) vastavasisulised juhised andma."

Viimase kümnendi jooksul on Putin üha enam rõhunud konservatiivsusele sotsiaalsetes küsimustes, kinnistades toetust kodumaiste traditsionalistlike valijate ja välismaiste sümpatiseerijate seas. 2013. aastal allkirjastas ta seaduse, mis keelas alaealistele suunatud "homopropaganda", mida kritiseeriti laialdaselt kui lööki LGBT-õigustele.

Traditsioonilised väärtused

Lisaks Putinile antud võimalusele valitseda riiki potentsiaalselt aastani 2036, hõlmasid sel nädalal heaks kiidetud põhiseaduse muudatused ka paljusid muid teemasid, alates territooriumist loobumise keelust kuni säteteni, mis toetavad traditsioonilisi väärtusi, nagu näiteks see, mis määratleb abielu mehe ja naise vahelise liiduna.

Putin ei andnud reedel lubadust pühenduda vikerkaarte mahasurumisele, kuid käskis oma liitlastel hoida samasooliste paaride õiguste värvika sümboli suhtes silmad lahti.

„Kui on põhjust arvata, et see on meile mitte tavapäraste väärtuste propaganda, siis kodanikuühendused, mis jagavad Venemaa võimude ametlikke seisukohti, sealhulgas neid, mis on sätestatud põhiseaduses ja meie seadustes, peavad teostama kodanikukontrolli, kuid mitte agressiivselt,“ sõnas Putin.

Vikerkaareküsimus kerkis reedel esile, kui teine ​​töörühma senaator kaebas, et USA saatkond Moskvas riputas 25. juunil LGBT kuu tähistamiseks vikerkaarelipu ühe oma kesklinna hoone fassaadile. Otsus tõi kohale Venemaa aktivistid, kes trampisid vikerkaarelippe saatkonna ees demonstratiivselt jalge alla.

"[Ameeriklased] on näidanud teatud asja seal töötavate inimeste kohta," pilkas Putin vastuses.

Football news:

Solskjaer is the fifth coach with whom Manchester United reached the semi-finals of the European Cup
Manchester United are set to buy Sancho this summer despite Borussia's claim that he is staying
Shirokov beat the judge at an Amateur tournament: promised that # # # # # [vdarit] for a red card-and # # # # # [vdarit]
Brunu has scored 11 goals in 20 games for Manchester United. 7 of them were penalties
Lukaku has scored in 9 consecutive Europa League games. This is a tournament record
Konstantinos Tsimikas: Liverpool is the biggest club in the world. I supported them as a child
Marotta on the match with Bayer: I am very optimistic. Inter wants to win the Europa League