This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Bezdomni opanowali Dublin. Kryzys mieszkaniowy w Irlandii

@Bonapartysta: no właśnie nie bardzo ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie budowano wystarczającej liczby mieszkań od kryzysu w 2008, nawet nie chce mi się tłumaczyć na czym ten kryzys polegał. To co wybudowano w tym czasie w większości wykupiłu fundusze. To jest ten twój popyt - czysta spekulacja kolego. Już ci pisałem co robili z tymi nieruchomościami. Chyba rozumiesz jaką siłę nabywczą ma fundusz hedgingowy czy inne monstrum w porównaniu ze zwykłym kupującym? Oni wykupywali wszystko jak leci, bo przebijali wszystkich cenami xD

Możesz się zesrać chcąc tłumaczyć jak wygląda sytuacja w Irlandii osobie mieszkającej w tym kraju niemal 20 lat. Możesz próbować, ale o tej sytuacji już powstało mnóstwo badań naukowych i innych opracowań. Dziwnym trafem, nie podzielają w znacznej mierze tego co piszesz :) Serio, bez przekory. Ta sytuacja to nie jest wolny rynek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podam ci inny ciekawy przykład. Gdy padł pomysł by rząd pomagał w kredytowaniu pierwszego mieszkania młodym rodzinom na nieruchomości z rynku pierwotnego do 300k, to magicznie zniknęło wszystko z rynku, po czym ceny dziwnym trafem poszły 'troszkę' w górę, okazało się, ze za wzrostem cen stoją fundusze, które zaczęły na szybko skupywac domy (dziennikarskie śledztwa znalazły takie rodzynki, gdzie instytucje wykupowały nawet 80% domów), jeśli chcesz kupić dom to za 300k nie kupisz xD To co tu się dzieje w tym temacie to się w głowie nie mieści.

Kolego w Cork (200k mieszkańców) jest obecnie niespełna 300 (trzysta) domów na sprzedaż. Brak praktycznie tych na rynku pierwotnym poza apartamentami za kilkaset tysi z dwoma sypialniami dla korpo ludków. Te na wtórnym to często rudery albo posiadłości za kilka baniek xD

Poniżej przykład 'ghost estate' dosłownie 10 minut spacerkiem ode mnie. Zdjęcie z 2019 roku (streetview), nadal nikt nie mieszka, troszkę bardziej krzaki porosły i chyba sąsiedzi przestali wystawiać tam śmietniki (z naprzeciwka) ;)

źródło: Screenshot 2021-12-03 232036.png