Czesi wypuścili na rynek kolekcjonerskie banknoty o nominale 0 euro z wizerunkiem popularnego piosenkarza Karel Gotta. Piosenkarz w tym roku obchodzi 80 rocznicę urodzin.


Czesi wypuścili na rynek banknoty, które są niczym czeski film – nikt nie wie o co chodzi, ale i tak jest śmiesznie. Limitowana seria obejmuje 5 tysięcy banknotów, z których na posiadaczy patrzy popularny piosenkarz Karel Gott, a każdy z nich ma nominał 0 (zero) euro. Cena sprzedaży banknotów wynosi 50 koron za sztukę.
Kolekcjonerskie banknoty wyprodukowano z okazji 80 rocznicy urodzin Karela Gotta. Uwielbiany przez Czechów (i nie tylko) piosenkarz zaśpiewał w trakcie swojej kariery ponad tysiąc piosenek, wydał 300 albumów, które rozeszły się w łącznej liczbie 50 mln sztuk. Gott znany jest nie tylko z estrad, wystąpił także w 60 filmach i serialach.

Z powodów zdrowotnych w 2015 roku Karel Gott odszedł na emeryturę. Raka węzłów chłonnych pokonał, ale na scenę już nie wrócił. Piosenkarzowi pozostaje życzyć zdrowia, a Czechom pogratulować poczucia humoru.

źródło: seznamzprawy.cz