Kredyt w wysokości 40,7 mln euro jest przeznaczony na budowę parku logistycznego w Bydgoszczy. Hillwood Polska i Pekao łączy długotrwała współpraca. W ostatnim roku bank udzielił kredytu na finansowanie pięciu inwestycji spółki Hillwood - we Wrocławiu, Warszawie, Górze Kalwarii, Rokitnie i właśnie w Bydgoszczy, łącznie na 128 mln euro.

- Biorąc pod uwagę skalę inwestycji, które prowadzimy w Polsce, niezwykle istotny jest dla nas wysoki limit kredytowy, który pozwala finansować zarówno projekty o różnej skali, jak inwestycje prowadzone wieloetapowo – mówi cytowany w komunikacie Hubert Michalak, prezes spółki Hillwood Polska. – Rynek powierzchni przemysłowych i magazynowych w Polsce jest wyjątkowo aktywny, a klienci chcą, aby powierzchnie logistyczne były dostarczane możliwie szybko. Tym bardziej doceniamy współpracę z bankami oferującymi szybką ścieżkę uzyskiwania zgody kredytowej i krótkie negocjacje dokumentacji kredytowej.

Hillwood to globalna firma z branży nieruchomości komercyjnych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Inwestuje w Europie i Ameryce Północnej. Firma wybudowała ponad 19 mln mkw. powierzchni magazynowej, z czego ponad 1 mln w Polsce. Na naszym rynku firma jest obecna od 2014 roku. Buduje centra logistyczne i przemysłowe, zarówno w formule BTS (szyte na miarę), jak i na wynajem.

Firma zajmuje się także akwizycjami i zarządzaniem nieruchomościami. Hillwood Polska działa na głównych rynkach magazynowych (Warszawa, Polska centralna, Wrocław, Górny Śląsk), inwestuje także w perspektywicznych lokalizacjach, jak Częstochowa.