This article was added by the user Anna. TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Kaczyński zapowiada czystki w sądach

pokaż komentarz

To jest cos pięknego xD. On się nawet jakoś nie stara, żeby to pudrować. Przecież tu prawie wprost jest powiedziane, że część sędziów wywalą przy okazji tej "reformy" za przewinienia dyscyplinarne czytaj orzekanie zgodnie z prawem międzynarodowym i Konstytucją.

A ten burdel z wybieraniem filii sądu okręgowego skończy się tym, że sądy, które miały luzy i szybko orzekały w tydzień zapchają się nowymi sprawami na dwa lata, co jeszcze bardziej wydluzy proces orzekania, jak sędzia bedzie musiał popychac 600 spraw do przodu i nagle będzie miał w jednym okresie do napisania 350 uzasadnień xD. Widać, że te deformę robią ludzie, ktorzy nie mieli nigdy nic wspolnego z praktyką.

Kasacjami i skargami kasacyjnymi maja zajmowac się sądy regionalne, to przepraszam bardzo kto bedzie zajmowal sie apelcjami, skoro sądami powszechnymi beda sądy okręgowe i regionalne? Apelacja będzie poziomym środkiem zaskarżenia xD? Czy może apelacjami będą zajmowały się sądy regionalne? Dwa rozwiązania nie będą miały żadnego sensu, bo przecież takie sądy z reguły mają ułozone linie orzecznicze (trudno zeby ten sam sąd praktycznie w takim samym stanie faktycznym orzekał coś innego), zatem apelacje i nadzwyczajne środki zaskarżenia stracą swoj cel.

No i juz ostatnia sprawa "Sąd Najwyższy ma sie zajmowac jedynie porządkowaniem orzecznictwa". Jak widzę kto ma stać na czele tych reform to już wiem, że wszystko to będzie prowadziło do jednego, że de facto od wyroku pierwszej instancji nie będzie żadnego środka odwoławczego. Nie zdziwię się jak orzekanie niezgodnie z wypracowaną linią orzeczniczą SN będzie kolejnym deliktem dyscyplinarnym.

Powitajmy socjalizm i centralizm tym razem w sądownictwie.

Taka struktura sądów to będzie praktycznie kopiuj-wklej ze struktury prokuratury.