Poland

Kto przejmie wyborców, którzy odeszli od PiS | Temat tygodnia. Odc. 42

PiS opuściła jedna czwarta wyborców, ale zdecydowana większość z nich nie wybrała sobie nowego ugrupowania. Czy opozycja może ich pozyskać? Wrócą do prawicy? Rozmowa z dr Barbarą Brodzińską-Mirowską.

Ostatnim stratom sondażowym PiS towarzyszył skok liczby niezdecydowanych wyborców oraz spadek deklarowanej frekwencji wyborczej. To oznacza, że ci wyborcy prawicy, najczęściej umiarkowani, szukają swojej reprezentacji. Co powinny zrobić partie opozycji, żeby zdobyć ich poparcie? Które z nich mają na to największe szanse? A co mógłby zrobić PiS, żeby ich odzyskać? Rozmowa z politolożką dr Barbarą Brodzińską-Mirowską z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Posłowie opozycji w Sejmie. Od lewej: Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja), Cezary Tomczyk, Borys Budka (obaj KO) i Włodzimierz Czarzasty (Lewica)Sławomir Kamiński/Agencja GazetaPosłowie opozycji w Sejmie. Od lewej: Janusz Korwin-Mikke (Konfederacja), Cezary Tomczyk, Borys Budka (obaj KO) i Włodzimierz Czarzasty (Lewica)

Football news:

Nacho tested positive for the coronavirus. He was in contact with the patient earlier
Bale scored in the FA Cup for the first time since 2013. He has 4 goals in 13 games at Tottenham
Frank Lampard: I didn't have enough time to take Chelsea to the next level
Ozil will receive 3 million euros in Fenerbahce from July. Lifting - 550 thousand
Phil Neville now coaches the Beckham Club in sunny Miami. I left the England women's national team for this before the Olympics
Chelsea hope Tuchel will be at the match against Wolverhampton on Wednesday
Antonio Conte: Inter lost 0:2 in the last derby. We need to play Milan more decisively in the Cup