Poland

Legia jeszcze poczeka na tytuł

Lider z Warszawy przegra w Poznaniu z Lechem 1:2 i mistrzostwo moe przypiecztowa najwczeniej za tydzie w meczu z Cracovi.

Pikarze Lecha obiecywali, e nie dopuszcz do powtrki sprzed dwch lat, gdy Legia w ostatniej kolejce witowaa tytu na ich boisku. W sobot do odzyskania mistrzostwa wystarcza jej punkt, ale trener gospodarzy Dariusz uraw powtarza, e zrobi wszystko, by pogratulowa Aleksandarowi Vukoviciowi w innym terminie.

- Nie ukrywam, e ch rewanu jest ogromna. W tym sezonie przy azienkowskiej prowadzilimy, ale ostatecznie przegralimy na wasne yczenie. W Poznaniu bylimy lepsi w kadym elemencie, jednak ponownie ponielimy porak - wspomina uraw ostatnie mecze z Legi.

Lechowi nie przeszkodzi brak Christiana Gytkjaera. Pauzujcego za kartki lidera klasyfikacji strzelcw zastpi Timur amaletdinow, ale sprawy w swoje rce wzia poznaska modzie. Najpierw po dorodkowaniu 21-letniego Jakuba Modera z rzutu ronego pik wbi do bramki plecami rok starszy Kamil Jwiak, a pi minut pniej strzaem w dugi rg zrobi to 18-letni Jakub Kamiski.

Po pgodzinie Legia przegrywaa 0:2, ale trudno wini o to debiutujcego w Ekstraklasie Wojciecha Muzyka. Zastpujcy Radosawa Majeckiego bramkarz kilka razy powstrzyma ataki gospodarzy, a jego koledzy w pierwszej poowie nie oddali ani jednego celnego strzau.

Lech nie popenia bdw w obronie, a kiedy ju po przerwie w znakomitej sytuacji w polu karnym znalaz si Walerian Gwilia, uderzy prosto w Mateusza Cholewiaka. Starania Legii przyniosy efekt w 71. minucie. Mickey van der Hart zatrzyma strza Macieja Rosoka, chwil pniej najwyej do dorodkowania z rzutu ronego wyskoczy Artur Jdrzejczyk, trafi w supek, pika wrcia na boisko, a z bliska w siatce umieci j Igor Lewczuk.

Legia szukaa wyrwnujcego gola, pod bramk Lecha zrobio si nerwowo, ale gospodarze nie wypucili zwycistwa.

Za tydzie Legia spotka si przy azienkowskiej z Cracovi, a Lech podejmie Lechi. W rodku tygodnia te same druyny powalcz o awans do finau Pucharu Polski, ktry zaplanowano na 24 lipca w Lublinie.