Poland

Ludzie są coraz mniej skłonni do wysłuchania alternatywnych poglądów / przekonań

pokaż komentarz

ad personam

@Keris: To zwrot wytrych, obecnie mocno nadużywany. Tak samo jako słowo "tolerancja", gdy ktoś chce na nas wymusić akceptowanie czegoś z czym się nie zgadzamy. Ale sam nie akceptuje naszych uprzedzeń.

I trzeba skończyć z tym sztucznym odrywaniem wypowiedzi od osoby ją wypowiadającej.


Skoro ktoś wypowiada stek bzdur, to albo jest głupi albo robi to specjalnie. Właśnie przez takie 'cackanie' się z debilami, mamy to co mamy. Czyli każdy wie wszystko lepiej, bez względu na fakty lub badania naukowe.
A nie można w każdej debacie/dyskusji, definiować wszystkich pojęć od początku. Bo wtedy cały dorobek kulturalno-naukowy społeczeństwa, jakby nie istniał.

No bo jaki jest sens dysputa z człowiekiem, który np. będzie twierdził, że cały Wszechświat kręci się wkoło Ziemi?

Nie wspominajć, że przez takie 'tolerancyjne' zachowanie, powstaje masa tzw. snowflake'ów.


Którzy na jakąkolwiek formę krytyki, reagują mocno emocjonalnie. Próbując za pomocą swoich emocji, wymóc na drugiej stronie określone zachowanie, np. przyznanie mu racji.

To jest generalny problem obecnych dysput, a nie odnoszenie się do cech rozmówcy. Przez to mamy 'autorytety z dupy', promowane w mediach. Np. aktorzy, którzy robią za specjalistów od ekonomi lub geopolityki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Football news:

Pogba's time at Manchester United is running out again. The club did not buy a top player, but a beautiful story for social networks, Paul lost the battle for influence to Brun
Roma made an extra substitution in the Italian Cup match. The club faces a technical defeat
The Premier League is investigating the transfer of Snodgrass to West Brom. West Ham banned him from playing against them at the sale
Football has broken into Fortnite. The game will host the Pele Cup, add the uniforms of Man City, Juventus and Milan, and a legendary celebration
Shalimov about Miranchuk: Atalanta is an ideal team for him. Don't go anywhere
Agent about Wendel in Zenit: A risky deal, may not be justified
Shevchenko about Ukraine at Euro 2020: Goal-minimum-exit from the group