Poland

Minister edukacji nie pozostawia wątpliwości: Nie będzie autonomii szkół

pokaż komentarz

@Arthaniel: Dokładnie tak. Dzieci nie mają uczyć się o tym, co dla nich ważne w przyszłości, o tym co ciekawe, fascynujące, odkrywcze, tylko słuchać o swojej wyspecjalizowanej roli społecznej w przyszłości: zostań policjantem, zostań pielęgniarką, górnikiem, żołnierzem, itd.
I do tego potrzebna jest im hierarchia w pionie. Centralizacja władzy i zarządzania przyszłą siłą roboczą, a z drugiej strony przygotowują realia rynku tak, aby uniemożliwić realizację siebie w sposób niezależny (jako "prywaciarze")[1]. Na prywaciarzy nie działają vouchery turystyczne, vouchery gastronomiczne i reszta "dobrobytu" z centralnej ręki "władzy".

Jak się nie da podatkami stłamsić "prywaciarzy", to się ich zmusi do bycia "pracownikiem". Jednocześnie podatki dla prywaciarzy w górę, a dla korporacji i inwestorów ulgi. Tych drugich łatwo wcisnąć w pionowe zarządzanie, bo sami w takim schemacie funkcjonują.


[1] https://www.prawo.pl/kadry/nowa-definicja-pracownika-w-kodeksie-pracy-co-bedzie-oznaczala,508833.html

A wszystko pod płaszczykiem udogodnień dla prywaciarzy, aby to ustawa im mówiła o urlopach, bo obecnie sami sobie o decydują o tym kiedy, ile i za ile (misek ryżu) pracują. Do zmiany myśli spoołecznej u podstaw władzy potrzebna jest "nowa edukacja". I to jest właśnie rola Czarnka. Zero innowacji i wolnej myśli. Społeczeństwo wedlug nich nie ma rynku tworzyć, a korzystać z tego jak oni dystrybuują zasoby. Robią to pod fałszywym hasłem "wszystkim po równo", taki komunizm i narzędzie podziału.

Football news:

Semin about the finals of the Russian Cup in different cities: We have super-modern stadiums built for the World Cup
Savin promised that Krasava will return money for tickets to fans in case of defeats in August
Chelsea made two offers to Inter for Lukaku
Ronaldo is ready to return to Real Madrid. Madrid wants to sign only Mbappe (As)
After 10 days, Russia is fifth in the Tokyo 2020 medal standings. A little more-and the UK will catch up with us
Former Liverpool and England player Downing has finished his career
Bardzagli about 18-year-old Mbappe: He ran at a speed of 3,000 miles per hour. I asked Paratici why Juve is not signing him yet