This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Policjant z 25-letnim stażem przyłapany w sklepie... na oszustwie

Policjant z 25-letnim stażem przyłapany w sklepie... na oszustwie

Policjant z 25-letnim stażem przyłapany w sklepie... na oszustwie

Wykładowca policyjnej szkoły w podwarszawskim Legionowie zatrzymany za oszustwo na... 5 złotych. Oficer wpadł w budowlanym supermarkecie w Jabłonnie w woj. mazowieckim.

 •  

  pokaż komentarz

  Od razu powinien być zwolniony. Tu nie chodzi o to czy oszukał na wiertło za kilkadziesiąt zł czy wiertarkę za kilkaset zł. Człowiek, którego zeznanie potem jest ważniejsze niż zatrzymanego obywatela, musi być krystalicznie czysty.

  •  

   pokaż komentarz

   Przeczytałeś i w końcu zrozumiałeś , że tu nie o roztargnienie chodzi. Milicjant świadomie popełnił oszustwo polegające na zamianie opakowania, tym samym metki, kodu kreskowego, czegoś, co ułatwiło kasjerowi identyfikacje droższego towaru, jako tańszy. Dziś go złapali na oszustwie, które mogło spowodować stratę sklepu w wysokości 5 złotych . A co jeśli to nie był debiut kryształowego milicjanta z ćwierćwiecznym stażem?

  •  

   pokaż komentarz

   prawnie to bardziej się chyba kalkuluje zapomnieć za coś zapłacić przy kasie ¯_(ツ)_/¯

   @TestoSynth: Oczywiście, że tak. Zakończyłoby się na mandacie, jeszcze jakby powiedział "No, zapomniałem, przepraszam" to pewnie jeszcze na niskiej kwocie.

   A tak? W sądzie skończyć za... 5 zł

  •  

   pokaż komentarz

   Milicjant świadomie popełnił oszustwo polegające na zamianie opakowania, tym samym metki, kodu kreskowego, czegoś, co ułatwiło kasjerowi identyfikacje droższego towaru, jako tańszy.

   @Meffko: ciekawe czy jeśl np. będąc przy kasie powiem kasjerce "o, samolot!", ta się odwróci, a ja w tym czasie wsunę snickersa za pazuchę, to też prokuratura będzie mnie ścigać za oszustwo? a jeśli nie, to dlaczego?

 •  

  pokaż komentarz

  Sprawą zajmuje się już BSW. Wszczęto też postępowanie dyscyplinarne, które może zakończyć się wydaleniem z policji oficera z ponad 25-letnim stażem służby.

  Powiem Wam jak będzie - zanim zapadnie jakikolwiek wyrok to ulotni się na emeryturę a przed sądem będzie świrował kilka różnych chorób i włos mu z głowy nie spadnie.

Podobne linki z tagiem #polska