This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Prof. Modzelewski: Prawa podatkowego nie da się już zrozumieć

Prof. Modzelewski: Prawa podatkowego nie da się już zrozumieć

Prof. Modzelewski: Prawa podatkowego nie da się już zrozumieć

Nikt nie jest już w stanie przeczytać ze zrozumieniem wszystkich przepisów podatkowych. Jest tego za dużo, nie bardzo wiadomo, czy obowiązują czy też nie, jakość przepisów międzyczasowych i epizodycznych sięga już dna. Cechą przepisów prawa podatkowego, które dotyczą zwłaszcza podatków...

 •  

  pokaż komentarz

  Z jego punktu widzenia to chyba dobrze, jako doradca podatkowy wpisany do rejestru z licencją nr 0000001 sam walczy z czymś co poniekąd stworzył za gruby hajs od strwożonych podatników.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksebki: Dobrze by było dla niego wtedy, jeśliby nad tym panował i skutecznie doradzał, jak omijać podatki. Co zresztą robił od samego początku: najpierw sam tworzył prawo, a potem kazał sobie płacić 2000 za godzinę, za porady jak je omijać. Niestety zestarzał się, główka już nie wyrabia i zaczyna odpadać w tym biznesie. Na jego miejscu cieszyłbym się, ze ma takich pojętnych naśladowców, bo nachapał się już dość.

  •  

   pokaż komentarz

   @mazsynojciec kurczę, myślę że osiągnęliśmy kamień milowy na tym portalu, w sumie fajnie by było jakby to było częstsze. Ja tylko mogę powiedzieć że skomentowałem Mentzena bo zwyczajnie mamy identyczne poglądy gospodarcze z resztą miałem z nim okazję porozmawiać z 10 minut w 4 oczy, więc kogo miałbym wspierać jak nie ambasadora moich poglądów? Tak, do innych polityków z INNYCH ugrupowań już się zrazilem. Do partii KORWiN jeszcze nigdy

  •  

   pokaż komentarz

   @gipson_90 nie, politycy maja Cie w dupie. Trafiaja sje pojedyncze przypadki zamordystów, tak jak p. M - w kwestii aborcji w ost dniach. Którzy popieraja ciemnogród! Nie może mi człowiek mówić że mi podatki obniży równocześnie zabierając mojej żonie prawo odbierające jej uratowania swojego życia. . Choćby dla dwójki którą mamy bylaby to strata Mamy - żaden program socjalny, zniżkowy, jaki by nie był. Nie zastąpi Mamy.

  •  

   pokaż komentarz

   Do partii KORWiN jeszcze nigdy

   @gipson_90: Czyli wiesz że masz do czynienia z monarchistą. Rozumiem że uczyniłbyś tego pana monarchą. A w jakiej roli ty byś występował w tym systemie? (Uwaga, pytanie podchwytliwe.)

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksebki: wykopki są za młode, żeby pamiętać, ale Modzelewski był twórca ustawy o VAT. Z tyloma lukami, niejasnościami i możliwościami interpretacji. Tylko on później oferował szkolenia za gruby hajs gdzie uczył co można a czego nie. Konflikt interesów ? Nie, przecież Iuz nie pracował dla ministerstwa. Czy etyczne ? Hmmm

  •  

   pokaż komentarz

   @gipson_90:

   "Ale w Konfederacji są bardziej wolnościowi"

   A kto konkretnie i w jakim zakresie spośród tych 11 "wspaniałych"? Reszta się nie liczy, oni są poza systemem - różne "bajki z mchu i paproci" mogą opowiadać, ale nie decydują o niczym.

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksebki: znam wielu doradców podatkowych co obslugują raczej małe firmy i żadnemu z nich nie jest na rękę karać siebie samych c%!@!wą pracą. Ani nie wezmą przez to jakoś więcej hajsu, bo klienci to też nie owce, ani ich więcej nie obsłużą, bo stracą czas na cackanien się z interpretacją każdego przepisu przez US...

   Tu nikt normalny nie wygrywa

  •  

   pokaż komentarz

   @Ksebki: Był twórcą ustawy o vat a potem doradzał dużym podmiotom jak te przepisy omijać ¯\_(ツ)_/¯ W normalnym państwie za takie coś powinien pójść do paki. Niestety ze skomplikowaniem ustawy o vat musieli sobie radzić wszyscy przedsiębiorcy w Polsce, ale prof mógł zarobić.

  •  

   pokaż komentarz

   @Przypadkowy pohamuj te xd bo sam sie ośmieszasz, oczywiście że może ale ten buc mami Cie niższymi podatkami chcac zabrać prawo o decydowaniu w sprawie zdrowia twojej żony kiedy bedzie ono zagrożone. Jesli tego nie widzisz to Ci współczuję.

  •  

   pokaż komentarz

   pohamuj te xd bo sam sie ośmieszasz

   @mazsynojciec: xd

   oczywiście że może ale ten buc mami Cie niższymi podatkami chcac zabrać prawo o decydowaniu w sprawie zdrowia twojej żony kiedy bedzie ono zagrożone. Jesli tego nie widzisz to Ci współczuję.

   @mazsynojciec: jak ma mądre poglądy, to przestań pieprzyć bzdury, że jest politykiem, a zatem należy go i jego poglądy przekreślać. ¯\_(ツ)_/¯

   Nie ze wszystkimi jego poglądami się zgadzam, życie to nie bajka, że inni ludzie będą mieć całkowicie zgodne z twoimi poglądy (nauka dla ciebie), ale z większością tak. Dlatego takie pieprzenie głupot jak twoje wywołuje moje xD. Jeśli się z jakimiś poglądami nie zgadzasz, to napisz to.

 •  

  pokaż komentarz

  I o to chodzi, ktoś będzie mógł zarobić na indywidualnych interpretacjach. To co pisuary zrobiły z procesem legislacyjnym, prawem, procesowaniem aktów prawnych, ustawami to jest czysty okres realnego socjalizmu, gdzie nie matura lecz chęć szczera zrobi z chama oficera. Nie ważne co, nie ważne jak, głosujemy i przepychamy w nocy gnioty prawne.

 •  

  pokaż komentarz

  To może wyjebmy to prawo do kosza i stwórzmy nowe od podstaw z założeniem, że ma być proste, praktyczne i zrozumiałe do bólu?

  pokaż spoiler Eee, nie . Zbyt niewielu straciłoby zbyt wiele aby zbyt wielu nie straciło niewiele.

Podobne linki z tagiem #polska