Poland

Turcja jedną nogą poza Euro. Walia blisko 1/8 finału

Walia niespodziewanie wygra³a z Turcj¹ 2:0 w meczu drugiej kolejki gier w grupie A pi³karskich mistrzostw Europy. Turcy po dwóch meczach nie maj¹ na koncie ¿adnego punktu i s¹ bliscy po¿egnania siê z turniejem.

Gdyby Szwajcaria wygra³a dzisiaj z W³ochami Turcy ju¿ dziœ straciliby szansê na wyjœcie z grupy staj¹c siê pierwsz¹ dru¿yn¹, która odpad³a z Euro 2020. Obecnie zachowuj¹ jeszcze szanse na awans - musz¹ jednak wygraæ w ostatnim meczu ze Szwajcari¹ (jeœli ta nie wygra z W³ochami) i liczyæ na korzystne wyniki w innych grupach, by mieæ szansê na awans z trzeciego miejsca.

W pierwszym meczu Turcy g³adko ulegli W³ochom 0:3, ale w meczu z Wali¹ byli faworytem. To jednak Walia pierwsza stworzy³a groŸn¹ sytuacjê - w 6. minucie szansê na otwarcie wyniku mia³ Aaron Ramsey, który otrzyma³ podanie od Garetha Bale'a, ale odda³ zbyt s³aby strza³, by zaskoczyæ tureckiego bramkarza.

Co nie uda³o siê w 6. minucie wysz³o w 42. Bale znów znalaz³ podanie Ramsey'a, a zawodnik Juventusu tym razem nie zawiód³ i pokona³ Ugurcana Cakira. Na przerwê Walijczycy schodzili prowadz¹c 1:0.

W drugiej po³owie Turcy rzucili siê do ataku, ale nie byli w stanie sforsowaæ walijskiej defensywy. Tymczasem Walia w 60. minucie mog³a podwy¿szyæ na 2:0 z rzutu karnego podyktowanego za faul na Bale'u. Do pi³ki podszed³ sam poszkodowany, który jednak nie wykorzysta³ "jedenastki".

Turcy byli coraz bardziej nerwowi, pod koniec meczu na murawie dosz³o do przepychanek, a sêdzia musia³ uspokajaæ zawodników pokazuj¹c im ¿ó³te kartki.

Ostatnie s³owo w meczu nale¿a³o do Walijczyków - efektownym rajdem popisa³ siê Bale, który e decyduj¹cym momencie dogra³ do Connora Robertsa, a ten ustali³ wynik meczu.

Bramki: Aaron Ramsey (42), Connor Roberts (90+5)

¯ó³te kartki: Burak Yilmaz, Hakan Calhanoglu - Ben Davies, Chris Mepham

Turcja: Ugurcan Cakir - Zeki Celik, Kaan Ayhan, Caglar Soyuncu, Umut Meras (72. Mert Muldur) - Kenan Karaman (75. Halil Dervisoglu), Ozan Tufan (46. Yusuf Yazici), Okay Yokuslu (46. Merih Demiral), Cengiz Under (83. Irfan Kahveci), Hakan Calhanoglu - Burak Yilmaz

Walia: Danny Ward - Connor Roberts, Joe Rodon, Ben Davies, Chris Mepham - Joseff Morrell, Joe Allen (73. Ethan Ampadu), Aaron Ramsey (85. Harry Wilson) - Daniel James (90. Neco Williams), Kieffer Moore, Gareth Bale.

Sêdziowa³: Artur Soares Dias (Portugalia)

Lyon made a request to Chelsea for Emerson. The defender of the Italian national team is Interesting to Inter and Napoli
Lewandowski trained on the weekend to get in shape before the start of the season
I'm Cristiano Ronaldo and I only send the ball into the net. The forward refused the crossbar challenge in Real Madrid
Yuriy Semin: Shevchenko has a lot of trump cards to lead the European top club
Flick about Muller and Hummels: There is no age at which players will be excluded from the national team
Beckham's Inter Miami broke a series of 7 matches without a win. Higuain made a double
Head of the UAF National Teams Committee Markevich: I don't know if Shevchenko is leaving the national team. He is on vacation