logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Poland

Tysiące separatystów na hiszpańskich ulicach. Zablokowali drogi

pokaż komentarz

@Unifokalizacja: Chodzi o destabilizację Francji. Zamachy, protesty, przewidywana wojna domowa do 2030 roku. Te problemy będą się tylko pogłębiać. Hiszpania miała problem głównie z krajem Basków. Teraz chce odłączyć się Katalonia. W Meksyku kartele są potężne jak chyba nigdy wczesniej, Boliwia protesty, Chile podobnie, Kolumbia na krawędzi wojny domowej przez FARC. Sytuacja na bliskim wschodzie też jest daleka od stabilizacji.

@Aster1981: Zamachów w tej chwili od dawna nie ma (a przynajmniej nie ze strony ETA) ale ewentualne odłączenie się tak ważnego regionu nie pozostanie bez wpływu na Hiszpanię i Europę. Zobaczysz że jeśli im się to uda to wiele kolejnych regionów może chcieć powtórzyć takie rozwiązanie, np. Lombardia.

@Vigorus: Ludzie są krótkowzroczni.

Themes
ICO