This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ukryte sekrety pieniądza cz. 1. Prawdziwym bogactwem jest twój czas i wolność.

 •  

  pokaż komentarz

  To co mówisz nie ma sensu

  @Anna_: No tak. Firmom audytorskim się zgadza, nadzorowi finansowemu się zgadza, inwestorom się zgadza, ale sensu nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  skąd bank ma pieniądze by zrobić nagle gigantyczny dodruk jak to ma teraz miejsce. Pożyczył je od kogoś?

  który bank? zwykły bank w którym kowalski trzyma oszczędności? Co niby taki bank ma "dodrukowywać" ? Na czyje zlecenie? Premiera? Prezydenta? Chciałbym zobaczyć ślad tego tajemnego dodruku w jakimkolwiek dokumencie.

  Nawet w NBP bilans się zgadza. Zawsze. I tak - bank pożycza kasę. Ten państwowy też. I innym też pożycza. Niby dlaczego nie? Trzeba być serio naiwnym żeby sądzić że jakiś Edek przynosi do NBP kasę w walizce z drukarki i nagle sobie bank dopisuje zera na koncie.

  Te wszystkie pieniądze nie mają w niczym pokrycia

  Mają. Mogę sobie kupić za nie co chcę. Jak dla kogoś pieniądze są bez wartości to może mi je dać. Nie obrażę się. Mamy przeliczyć 100 zł na itry paliwa? Proszę bardzo - 100zł to 16,5 litra paliwa. Na złoto ? Nie ma sprawy. Mogę nawet przeliczyć na kilogramy żelek. Czyi pokrycie jest.

  stąd inflacja

  inflacja jest stąd że ludzie kupują więcej i producenci podnoszą ceny bo chcą zarobić bo widzą że jest zbyt. Jaki jest alternatywny pomysł? Zabrać ludziom pieniądze to nikt nie będzie nic kupował i producenci obniżą ceny?

  Kreatywna księgowość nie zna granic, w papierach wszystko może się zgadzać jak ktoś mocno zechce.


  W papierach wszystko się zgadza, tylko jak trzeba pokazać że się nie zgadza to nagle argumentów brakuje i przyjmujemy teorię z księżyca bo ładnie wygląda i miło się jej słucha ( ͡° ͜ʖ ͡°)