This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Wstępne obserwacje osób zakażonych wariantem Omikron dają powody do optymizmu.

 •  

  pokaż komentarz

  1. Ciągłe mutacje sprawiają że wirus łagodnieje.

  @irrelevant: Nie zawsze jest to prawadą. Nie można tego powiedzieć o Delcie gdzie obserwacje pokazują, ze jest bardziej zjadliwa.

  2. Eksperci twierdzili że za mutacje odpowiadają niezaszczepieni.

  @irrelevant: To jest tylko część prawdy, duża liczba nieszczepionych i infekcji sprzyja mutacjom tak jak i infekcje osób z niedoborami odporności -nowotwory AIDS gdzie infekcja trwa miesiącami

  3. Eksperci chcą izolować łagodniejszą mutację i szczepić niezaszczepionych.

  @irrelevant: To czy mutacja jest łagodniejsza czy nie tego nie wiemy. Tak jak nie wiemy na ile skuteczne będą szczepionki i czy wszystkie będą sobie z nią radziły. Teraz tworzą pseudodowirusy naśladujące Omricona i sprawdzą działanie przeciwciał z osocza zaszczepionych, sprawdzą tez skuteczność osocza szczepionych wyższymi dawkami co pozwoli wstępnie określić czy szczepionki z tym sobie poradzą. Równolegle trwają prace nad nową szczepionką -pewnie pierwsze prototypy już za chwilę się "wydrukują".

  Czy wirus jest groźniejsze czy nie, o ile bardziej zaraźliwy dopiero się dowiemy. Na razie mamy punktowe obserwacje a to stanowczo za mało aby wyciągać wnioski w jedną czy drugą stronę. Dlatego potrzeba nam czasu aby określić ryzyko.


  Stawka jest zbyt wysoka aby robic kolejne rozpoznanie bojem.