Poland

Xepo.pl - Napisałem odpowiednik portalu Albicla w 48 godzin

pokaż komentarz

@staryjestem99: Chyba wszyscy #programistka15k wiedzą, że to ma być do zera okrojony PoC(w tym przypadku dowód tego, że jakiś gówno-szkielet da się postawić w parę dni). Z drugiej strony chyba nie jest grzechem zaznaczyć, że takie spaghetti i hack nie wejdzie nigdy na produkcję bez napisania od zera i dużych nakładów pieniędzy/pracy.

Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak minimalna jest świadomość ludzi spoza tej branży jak drogie i czasochłonne jest tworzenie bezpiecznego oprogramowania, które jest czymś więcej niż prototypem.

Już miałem klienta, który próbował mi wmówić, że on sam dałby radę spokojnie sobie postawić całą aplikację z uprawnieniami, grupami użytkowników, prostym CMS, zarządzaniem poufnymi dokumentami rozproszonymi pomiędzy paroma serwerami(z synchronizacją), chatem, systemem zgłoszeń, logami aktywności, socketami i danymi wysokiego ryzyka na ... MS Access. Dla niego wszystko było łatwe, bo gówno wiedział. W przeszłości postawił sobie bazę na kilkuset klientów do swojego mikrusa i już mu ego odleciało do innej galaktyki, przecież on stworzył sobie 4 tabele więc to nie może być takie trudne hm? Dodasz więcej tabeli i wszystko będzie ok.

Krew mnie zalewa z jednej strony jak biorę udział w takich rozmowach, ale z drugiej strony tych ludzi nie winię. Obecnie media i rynek bardzo dbają o to, by trywializować tworzenie oprogramowania, w końcu KAŻDY moży zostać pro programistą, KAŻDY mógłby stworzyć aplikację za $1 mld gdyby tylko wziął udział w tygodniowym kursie JavaScript.

Football news:

PSG wants to sign Messi, Depay, Wijnaldum, Alaba and Hyusay as free agents
Stefano Pioli: Milan must step on the gas. The match with Roma will be for 6 points
Guardiola about 2:1 with West Ham: City realized that a beautiful victory is not worth waiting for, after 15 minutes
Ter Stegen finished the warm-up ahead of schedule due to pain in his hand, but left in the start for Seville
Man City have not lost in 27 consecutive games. Best streak since 2017
Guardiola has 200 wins in 273 games at the helm of Man City. Mourinho has so many wins in 309 games with Chelsea
Paul Pogba: We need to help people. Today I'm Paul Pogba, tomorrow I'm nobody. You need to use influence