Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Ози Озборн прозборе за многубројните операции

Легендарниот музичар Ози Озборн за „Сан“ проговорил за борбата со Паркинсовата болест која му е дијагностицирана во 2020 година.

Ози имаше лош пад во 2019 година од кога се почнало. Му се влошиле долготрајните повреди добиени пред 16 години кога го скршил вратот. По операцијата која му го променила животот, на патот да се врати во нормала поддршка имал од сопругата Шерон.

Во однос на Паркинсовата болест, Ози вели дека докторот му рекол дека има најблага форма.

Музичарот само во изминатите три години имал три операции. Првата не поминала добро, а од другите две се уште заздравува.

-Ми кажаа „Имаш добри шанси да останеш парализиран до крајот на животот.“. Не очекувате дека хирургот ќе биде месар. Оставам во агонија, вели тој.