Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Седум ѕвезди на ПСЖ ќе играат во петтата лига

Од: А1он

Доколку до крајот на преодниот рок не го напуштат ПСЖ, клубот ќе пресели седум фудбалери во резервниот тим кој се натпреварува во петтиот ранг на францускиот фудбал.

dobivaj vesti na viber

„Лекип“, обави дека тренерот Кристоф Галтије и спортскиот директор Луис Кампос, им ја соопштиле оваа одлука на фудбалерите.

Непожелни во клубот се Андер Ерера, Лајвин Курзава, Јулијан Дракслер, Рафиња, Тило Карер, Идриса Геј и Мауро Икарди.

Манчестер јунајтед и Галатасарај се заинтересирани за Икарди, Ерера го следат од Вест Хем, а за Геј интерес покажува неговиот поранешен клуб Евертон. Наводно и Керер има неколку понуди од Премиер лигата.

Доколку седуминатата останат во ПСЖ ќе го добиеме најсилниот петтолигаш во историјата на фудбалот.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира