Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Утре сончев и топол ден, во попладневните часови голема промена на времето

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од североисточен правец.

Во попладневните и вечерните часови ќе има услови за локална нестабилност проследена со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи.

Минималната температура ќе биде во интервал од 12 до 21, а максималната ќе достигне од 30 до 37 степени. УВ=8. Во Скопје сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од североисточен правец.

Попладне во делови од котлината ќе има услови за краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Во следните денови во претпладневните часови времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а во попладневните и вечерните ќе има развој на локална нестабилност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.