Macedonia
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

ВИДЕО: Голем одрон на Плетвар, сообраќајот во прекин | А1 On

А1 On - тукушто објавено

Поради одрон и полава сообраќајот на Плетвар е во прекин. Утрово на социјалните мрежи се појавија видеа на кои се гледа големиот одрон и колона возила. На снимките објавени на приватни рпофили се гледаат големи наноси и вода која носи камења и земја.

Фактор - тукушто објавено

Од утрово од 05:55 часот регионалниот пат Росоман- Прилеп, кај месносата „Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на патот, јавува АМСМ. Како што пишуваат граѓани на социјалните мрежи поради поплави и одрони сообраќајот е целсоно во прекин.

Сител - пред: 38 мин

Од 05:55 часот рег. пат Росоман- Прилеп, кај м.в.„Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на ...

Скопје1 - пред: 1 час

Утрово на социјалните мрежи беа објавени видеа од Плетвар. Поради одрони и поплава сообраќајот на патот е целосно во прекин. Според објавеното видео, на патот има голема колона од возила, а возачите апелираат да се избегнува овој патен правец.

Порта - пред: 2 часа

АМСМ известува дека од 05:55 часот регионалниот пат Росоман-Прилеп, кај м.в.„Трите ленти“ е затворен за сообраќај поради одрон на патот. Екипите на јавните претпријатија се на терен, додека дополнителни информации кога сообраќајот ќе биде пуштен ...

4NEWS - пред: 17 мин

Утрово на социјалните мрежи беа објавени видеа од Плетвар. Поради одрони и поплава сообраќајот на патот е целосно во прекин. Според објавеното видео, на патот има голема колона од возила, а возачите апелираат да се избегнува овој патен правец.