Czech Republic

Arsenal v Anglickém poháru triumf neobhájí, West Ham hladce postupuje

Ètrnáctinásobnı vítìz nejstarší klubové soutìže svìta zároveò pøišel o sérii bez obdržené branky, která vydržela od 26. prosince loòského roku napøíè všemi soutìžemi 508 minut.

Jedinı gólovı zápasu padl ve 24. minutì, kdy z pravé strany odcentroval do pokutového území obránce Kyle Walker-Peters a Gabriel míè jemnì teèoval za záda brankáøe Bernda Lena. Arsenal si dal už ètvrtı vlastní gól v sezonì.

Dalším pohárovım soupeøem Southamptonu, kterı je v lize devátı tìsnì pøed Arsenalem, bude Wolverhampton.

V FA Cupu v poslední dobì Arsenal zachraòoval nepovedené sezony v Premier League, od roku 2014 soutìž vyhrál ètyøikrát.

Na postup se nadøel Manchester City, kterı otoèil zápas na høišti soupeøe ze ètvrté nejvyšší soutìže Cheltenhamu a nakonec zvítìzil 3:1.

Cheltenham zatopil druhému tımu tabulky Premier League, kterı dominoval po celı zápas, v 59. minutì. Dlouhı centr ze standardní situace propadl k Alfiemu Mayovi a ten z malého vápna pøekonal brankáøe Zacharyho Steffena. Favoritovi se podaøilo otevøít defenzivu soupeøe až v 81. minutì, kdy se trefil Phil Foden, a anglickı vicemistr už obrat zvládl, když na nìj navázal Gabriel Jesus a v nastavení také Ferrán Torres.

Souèek nastoupil za West Ham od zaèátku a na høišti vydržel do 70. minuty, kdy byl støídán. Coufal zùstal mezi náhradníky.

Domácí o vıhøe rozhodli už v prvním poloèase brankami Pabla Fornalse a Andrije Jarmolenka. V dalším kole je èeká atraktivní protivní - buï Liverpool, nebo Manchester United.

Zápas druholigovıch tımù Millwallu a Bristolu City byl i soubojem èeskıch fotbalistù Jiøího Skaláka a Tomáše Kalase. Úspìšnìjší byl nakonec reprezentaèní stoper, kterı odehrál celı zápas a pomohl k vıhøe Bristolu 3:0. Skalák naskoèil na závìreènıch 13 minut za rozhodnutého stavu.

Football news:

Gladbach midfielder Neuhaus: You need to play bolder in the second leg against City
Bernardo Silva on Gladbach's goal: Headbutts are not my thing. I work hard on them
Thibaut Courtois: An away goal means a lot, but the second leg against Atalanta will be different
Giroud and Lewandowski - among the contenders for the title of player of the week in the Champions League
Midfielder Atalanta Pessina about 0:1 with Real Madrid: Well defended, but still missed
Gladbach coach on 0:2 with City: It is difficult to stop an opponent who is in such a form
Pep about Champions League: When I see Bayern like in the match against Lazio, I do not consider Man City the favorite