Czech Republic

Babiš se učí od Dominika Feriho. Pomůže s vládním koronovým webem

Vláda často naráží na ohlasy veřejnosti, že jsou její nařízení nejasná a chaotická. Kritiku přiznal i ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) a krátce po svém vstupu do funkce slíbil, že komunikaci ze strany vlády zlepší. To se však ne vždy úplně dařilo a mnoho lidí tak dávalo přednost sociálním médiím opozičního poslance Dominika Feriho (TOP 09), který pravidelně zveřejnoval přehledná upozornění. Feri po dnešním jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) informoval, že by o opatřeních do dvou týdnů měly informovat i nové vládní webové stránky.

Babiš se učí od Dominika Feriho. Pomůže s vládním koronovým webem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dominik Feri
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

hlasovalo: 5130 lidí

Feri kromě Babiše jednal i s vládním zmocněncem pro informační technologie a digitalizaci Vladimírem Dzurillou. Vládní webové stránky mají ukázat přehledné shrnutí všech platných nařízení.

„Podařilo se mi pana premiéra přesvědčit. Do 14 dnů by měl vzniknout jednotný vládní web, kde budou shrnuta všechna opatření a budou lidskou řečí vysvětlena veřejnosti,“ oznámil po schůzce Feri. Mrzí ho prý to, že se tak děje až více než půl roku od začátku epidemie.

Sám se na projektu hodlá spolupodílet. „S panem Dzurillou začneme spolupracovat a web do dvou týdnů připravíme,“ připojil.

Na projekt by mělo být napojené i informační centrum. „Nebude se jednat pouze o web, ale o celý systém, který propojí jednotlivé resorty s komunikačním týmem. Ten pak bude schopný relevantně odpovídat na konkrétní dotazy. Nesmí vzniknout další call centrum, kde budou bezradní operátoři, kteří nebudou umět odpovědět na konkrétní dotazy,“ představuje si projekt Feri.

Babiš ve čtvrtek připustil, že komunikace záležitostí kolem nového typu koronaviru je slabá stránka vlády, situace se dle něj měla zlepšit s příchodem ministra zdravotnictví Romana Prymuly, který o opatřeních informuje na svém twitteru. S tím je však konec, jelikož se očekává, že by po své noční schůzce v restauraci měl být v příštím týdnu odvolán.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: rak

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Podpora Prymulovi od Jiřiny Šiklové: Snaha oddělat schopného člověka, a ještě z Blesku

V této době přepřahat koně nevidím jako něco prozíravého. Prymula je schopný šéf. To řekla Parlament…

Football news:

Frank Lampard: we need to win against Rennes - then we can rest the players
Leganes can rent Braithwaite. Barcelona bought him out for 18 million euros 9 months ago
In England, fans will be returned to stadiums from December - up to 4 thousand people for the match
Chelsea are ready to let Giroud go this winter
Pique after Real Madrid played a season in Portugal and one and a half years without football. At 32, he was back again-until enough time
Clement Langle: Yes, Barcelona can win La Liga. We need to turn the situation around
Anton Mitryushkin: it is Clear that Golovin is the leader of Monaco, leading everyone