logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Czech Republic

Čeští mladíci Forejtek a Lehečka vyhráli ve Wimbledonu čtyřhru juniorů

Osmnáctiletı Forejtek a o rok mladší Leheèka byli v Londınì nasazeni jako èíslo jedna a papírové pøedpoklady naplnili. V semifinále vyøadili ve tøech setech tøetí nasazenı americkı pár s èeskımi koøeny Martin Damm, Toby Kodat a finále v nedìli zvládli za hodinu a ètvrt.

Oba si tak vynahradili zklamání z dvouhry. Forejtek, jenž byl singlovou dvojkou, vypadl na londınské trávì hned v prvním kole, pátı nasazenı Leheèka došel jen o kolo dál.

Ryze èeskı pár vyhrál grandslamovı turnaj ve ètyøhøe juniorù teprve potøetí v historii. Poprvé se to povedlo Petru Kordovi a Cyrilu Sukovi na Roland Garros 1985, podruhé letos v lednu na Australian Open Forejtkovi s Daliborem Svrèinou. Ve Wimbledonu to dvojice Forejtek, Leheèka z Èechù dokázala dokázala jako první.

V minulosti získal juniorskı deblovı titul i Ondøej Štyler, kterı vloni s Japoncem Naokim Tadžimou triumfoval na Roland Garros. V roce 2016 se v Paøíži radoval Patrik Rikl s Izraelcem Jišajem Olielem.

Korda v roce 1986 pøidal i wimbledonskı titul, kterı získal se Španìlem Tomasem Carbonellem. Tomáš Berdych má ve sbírce juniorskou deblovou trofej z US Open 2001, kdy v New Yorku vyhrál se Švıcarem Stéphanem Bohlim.

Turnaj Wimbledon v Londınì

tráva, dotace 38 milionù liber

All rights and copyright belongs to author:
Themes
ICO