Czech Republic

Další trofej pro mocný Bayern. A zase k ní pomohl Pan Superpohár

Nejen on si potom vzpomnìl na zápas, kterı se na konci srpna 2013 odehrál v pražském Edenu.

Bayern (i tehdy jako vítìz treble) na stadionu Slavie bojoval s Chelsea o další trofej, o Superpohár. Prohrával 0:1, po pøestávce vyrovnal, na zaèátku prodloužení zase inkasoval...

Pak se mocnì tlaèil za gólem, gólman Petr Èech likvidoval šance, ale tu poslední, v závìreèné sekundì nastavení, už nechytil. Javi Martínez poslal duel do penalt, v nichž byl šastnìjší nìmeckı gigant.

„A teï to bylo jako v tom roce 2013,“ líèil Martínez, o sedm let starší, s o nìco delšími vlasy – a o nìco nižší minutáží. V Superpoháru v Edenu šel na trávník v 56. minutì, ve ètvrtek veèer až v prodloužení.

Španìlskı defenzivní univerzál je v Bayernu od léta 2012 a už nehrává tak èasto jako døív, pøesto je na nìj vždycky spolehnutí.

„Kdykoli ho potøebujeme, dá tomu sto procent. Je to vítìznı typ, má spoustu zkušeností a úžasnou mentalitu, což zase prokázal,“ prohlásil kouè Hansi Flick.

A Martínez ta slova jen potvrzuje.

„Vždy, když obléknu dres Bayernu, odevzdám na høišti maximum. Což jsem snad ukázal,“ culil se po triumfu nad Sevillou. „Je mi jedno, jestli hraju deset minut, patnáct, víc, míò... Pokaždé chci pomoci tımu. A tentokrát se mi to povedlo gólem,“ citoval jej klubovı web.

Bayern zkompletoval tzv. quadruple, když získal ètvrtou trofej v kalendáøním roce. Potvrdil, že je aktuálnì nejlepším tımem Evropy.

„A to díky pøíbìhu tady Javiho, kterému už øíkáme jen Pan Superpohár. Prostì naskoèí do zápasu a dá gól, byl to vıjimeènı okamžik a já z nìj mám ohromnou radost,“ dodal Thomas Müller.

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here