Czech Republic

Dumek, Berčík skončili na přesunutém ME ve skupině

Jurmala/Riga - Plážoví volejbalisté Jan Dumek a Václav Berčík prohráli na mistrovství Evropy v Lotyšsku i podruhé a skončili v základní skupině. V boji o play off podlehli belgické dvojici Dries Koekelkoren, Tom van Walle 18:21 a 12:21. Po bouři a zrušení celého čtvrtečního programu byl turnaj z Jurmaly u Baltského moře přesunut do náhradního areálu k Rize.

Kurty na Majori Beach v Jurmale jsou zaplavené, proto plážoví volejbalisté našli azyl v Rukkii Beach Centru, vzdáleném 20 kilometrů od původního dějiště. Pokračuje se už bez diváků na čtyřech hřištích a ženské finále se uskuteční až v neděli stejně jako mužský zápas o titul.

Dumek s Berčíkem dostali v soutěži šanci jako náhradníci a stejně jako při premiéře na ME před dvěma lety v Haagu se dělí o 25. místo.

Dnes se představí v play off nejprve v prvním kole Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová proti francouzské dvojici Alexandra Jupiterová, Aline Chamereauová. Poté nastoupí již v osmifinále Barbora Hermannová a Markéta Nausch Sluková, které soupeřky zatím neznají.

Výsledky mistrovství Evropy v plážovém volejbalu

Muži - skupina D:

Ženy:

Play off - 1. kolo:

Play off - 2. kolo:

Evropa volejbal plážový volejbal

Football news:

Arsenal have not conceded at home for the first time since July 1. Goalkeeper Runarsson made his debut for the Londoners
Sandro Tonali: Milan on the crest of a wave. The Rossoneri shirt is pressing, but I'm getting in shape
Kadyrov's adviser hit the judge in the groin, and his son was dismissed from Akhmat and banned for three years. At first they all denied
AEK Carrera lost both matches in the Europa League with a total score of 1:5
Stefano Pioli: Milan have not achieved anything yet. The season is long, we will face difficulties
Mourinho 0:1 with Antwerp: the Best team won and the worst team lost
Bale did not make a performance in his first three games for Tottenham. He hasn't scored since January