Czech Republic

Karel Januška: Nálezy Ústavního soudu

Logický rozbor jednání pléna Ústavního soudu. Každý "nález pléna Ústavního soudu" musí být jednomyslný. Kdyby Ústavní soud respektoval Ústavu, pak by každé rozhodnutí soudu muselo být spravedlivé.

Karel Januška: Nálezy Ústavního soudu
Foto: FB Karel Januška
Popisek: Karel Januška
reklama

Důkaz je jednoduchý. Pravdivý výrok soudu musí být pravdivý ke každé straně sporu. Výrok soudu k žalobci je opakem výroku k žalované straně. To je tisícileté pravidlo. Jestliže jeden ústavní soudce nesouhlasí s rozhodnutí pléna, pak náš soudní systém je deformovaný.

Předseda Ústavního soudu Rychetský sdělil občanům výsledek pléna ÚS. Konstatoval, že plénum rozhodlo deseti soudci kteří nesouhlasili, a pěti soudci kteří souhlasili s "nálezem"..

V demokracii, kde soudci soudí spravedlivě, není třeba Ústavního soudu. Naše justice má v Brně honosnou budovu, která slouží k upevnění justiční mafie. Je to ostuda nejenom pro soudce, ale také pro naše zákonodárce a právnické fakulty.

Páni zákonodárci, poslanec Volný. má v demokracii plné právo přednést jakýkoliv příspěvek. Volby do poslanecké sněmovny jsou pro zvolení nové vlády, nejsou pro upevnění stávající justiční oligarchie.

Předseda Rychetský byl mezi těmi, kteří nesouhlasili s nálezem. Předseda Rychetský se okamžitě nevzdal funkce soudce. Ani jeden z pěti ústavních soudců se dosud patrně nevzdal svého mandátu. Tito soudci porušují Ústavu. Jen čestní a spravedliví soudci mohou zastávat funkci soudce.

Soudci, kteří nespravedlivě soudili v totalitě, nebyli potrestaní. To ale soudcům bezpečnost nezaručuje. Amnestie typu "Klaus" se nemusí opakovat. Hmotnou zodpovědnost by soudci všech soudů měli očekávat.

Nejenom ústavní, ale také vládní krize sužuje naši republiku. Někteří zákonodárci se chtějí v současném vládnutí-nevládnutí obrátit na ÚS. Vůbec si neuvědomují v jakém stavu republika je.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Hugo Sanchez: Real Madrid need to find a way to sign Holand and Mbappe
Barcelona will extend the contracts with Puch and Mingesa until 2023. With Sergi Roberto has not yet agreed
The matches of Euro 2020 in Rome will be held with the audience. Guarantees were provided by 9 of the 12 cities
Ole Gunnar Solscher: Rashford has a bad leg. I will give him as much time as I can
Manchester United have replaced the banners at Old Trafford due to player complaints. They said that the partners merge on a red background
UEFA may cancel the away goal rule in extra-time
Juventus gives Aguero a 2-year contract. The striker wants to play in Barca with Messi