Czech Republic

Komunista napsal do stranických novin o Miladě Horákové. Jeho soupeř Žantovský z toho nejspíš vyroste

Roman Blaško, kandidát KSČM do Senátu v Praze 5, napsal komentář pro HALO noviny ze dne 2. 7. 2020, kde se vyjádřil k proběhnuvší kampani, která měla za cíl si připomenout oběti komunistických procesů v 50. letech, zejména pak Miladu Horákovou. Název článku zní „Neofašisté věší Horákovou“ a Blaško v něm představuje svou vizi, jak by měli podle něj komunisté čelit sílícím projevům antikomunismu. A bude podle něj nakonec zakázána komunistická strana?

Komunista napsal do stranických novin o Miladě Horákové. Jeho soupeř Žantovský z toho nejspíš vyroste
Foto: Lucie Sýkorová
Popisek: Roman Blaško
reklama

Anketa

Chtěli byste na území ČR nastálo vojáky USA, jak si přeje Alexandr Vondra?

hlasovalo: 4776 lidí

Blaško hned na začátku píše: „Dnešní uplatňování kolektivní viny vůči komunistům má účelů hned několik. Jednak zvyšuje napětí ve společnosti prostřednictvím antikomunismu a pak také v obecné rovině znamená uvolnění prostoru pro extremismus.“ A zmiňuje známou kauzu, kdy byl vydán kalendář nazvaný Osobnosti třetí říše, zobrazující pohlaváry nacistického Německa.

Dále uvádí, že EU v loňském roce přijala rezoluci o Paměti Evropy. Tato rezoluce má podle Blaška za úkol přepsat minulost a staví na roveň komunisty a fašisty. Blaško se obává, že by taková rezoluce mohla vést k zákazu propagace jak fašizmu, tak i komunismu, a to se mu pochopitelně nelíbí. Jeho stanovisko je jasné: „Boj proti antikomunismu a fašismu je pro komunisty do budoucnosti mnohem více zásadní, než se některým zdá.

Vyjádřil se i k Miladě Horákové. „Zejména v Praze probíhalo masivní kolektivní obviňování komunistů za smrt Horákové.“ Používání kolektivní viny je podle něj velice nespravedlivé a navíc Horáková byla údajně souzena podle práva. „Jestli tedy chce někdo soudit, ať soudí, ale pouze spravedlivě. Jinak na to nemá žádné právo!“

Zmínil i vyvěšování fotografií doktorky Horákové na budovy různých institucí. Podívejme se, kde všude vyvěsili fotografii Horákové na svou budovu. Ukazuje se totiž, kdo tyto instituce ovládá, kdo na ně má tak zásadní vliv, že může dovolit i na školy zavěsit její portrét! Jednotná grafika pak ukazuje na ideologické centrum řízení.“ Řada lidí to podle Blaška dokonce myslí i dobře, ale stává se jen nástrojem „neoliberálních sil“, které se začínají podle něj chovat jako fašistické.

„Teď víme přesně, co se na nás chystá a odkud to přichází. Jsme jediní, kdo tomuto procesu jsou schopni čelit. Musíme soustředit síly nejen na vlastní reformy, ale promítnout svůj boj proti antikomunismu do všech diskuzí, politických jednání a práce.“ Zakončuje svůj článek bojovně Blaško.

Roman Blaško kandiduje ve volbách do Senátu v Praze 5. Proti němu stojí těžcí soupeři v čele s kandidátem TOP 09 Michaelem Žantovským, Václavem Láskou za KDU-ČSL se Zelenými a Piráty, bývalým ministrem zdravotnictví z ČSSD Miloslavem Ludvíkem nebo Mansoorem Maitahem za Hnutí Trikolora.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: AZy

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Apolena Rychlíková a mladý pravičák u jednoho mikrofonu. A začalo něco, co nemá obdoby...

V podcastu Insider na webu Info.cz byli hosty Michal Durčák a Apolena Rychlíková. Oba, ač každý z ji…

Football news:

De Paul about Messi: you will go to war for such a captain
Giggs on bale at Tottenham: Now we can see him play every week
Tottenham loan Vinicius from Benfica. He was the top scorer last season in Portugal
Hudson-Audrey wants to move to Bayern. The club has been trying to sign him since January 2019
Neuer on winning the German super Cup: scoring 3 goals is always impossible. Fortunately, Kimmich scored
Vasin's agent that the ex-coach of Khimki Gunko refused the player: I don't know anything about it. Maybe he was offered a taxi driver
Shomurodov will sign a 4-year contract with Genoa. Medical check - up-on Friday