Czech Republic

Kružkov po dvou měsících dorazil do Ostravy. Beskydy začnou později

Ve ètvrtek koneènì dorazil a pøipojil se k mužstvu. „Nyní øešíme poslední formality, aby mohl co nejdøíve nastoupit,“ uvedl ostravskı manažer Tomáš Zedník.

Zda bude moci hrát už v nedìli, kdy Ostravští od 17.00 pøivítají Kladno, zatím není jisté.

Frıdecko-místeckı Black Volley Beskydy zasáhl covid-19, takže byl v karanténì. Ta dolehla i na Odolenu Vodu, v jejíž hale mìli Beskydští rozjet sezonu. Utkání však museli odložit na 22. øíjna. Pokud se nic nezmìní, Black Volley první utkání odehraje v sobotu 26. záøí od 19.30 doma s Ostravou.

Ostrava za vìtšinou pøípravnıch duelù jezdila do Polska, kde mimo jiné vyhrála turnaj v Andrychowì po vítìzstvích nad prvoligovımi celky Krakovem 3:1 a Jaworznem 3:0.

„Jsou to docela silné tımy. Ale obzl᚝ pozitivní bylo, že jsme zvládali šest vyrovnanıch koncovek,“ øekl blokaø Václav Kotas, kterı se do mužstva vrátil po sezonì v druholigovém Volejbale Ostrava.

Jaká bude nadcházející sezona?

„Zrychlenìjší, protože zaèínáme už nyní, v záøí,“ odpovìdìl Jan Václavík. „Tomu jsme museli pøizpùsobit pøípravu. Døíve jsme se více vìnovali kondici, ale tu jsme tentokrát spojovali s volejbalem.“

Libero Damian Sobczak po tom, co odešli nahrávaè Blazej Podlesny a blokaø Mariusz Marciniak, ani v pøíští sezonì nebude jedinım Polákem v ostravském celku. Jeho krajanem je nahrávaè Sebastian Matula ze Stalu Nysa.

„Doufám, že bude ještì lepší než kluci pøed ním,“ pøipomnìl Sobczak jeho pøedchùdce Mateusze Biernata a Blazeje Podlesného. „Sebastiana jsem vidìl hrát asi pøed pìti roky, když byl ještì mladı. Bylo na nìm vidìt, že bude dobrı nahrávaè, ale nikdy mì nenapadlo, že bychom si nìkdy zahráli spolu.“

Sobczak, kterı zaèíná v Ostravì ètvrtou sezonu, doufá, že si tım dobøe sedl. „A že naše vısledky budou lepší než v minulém roèníku ligy,“ dodal.

Ostatnì vedení klubu stanovilo po základní èásti cíl umístìní do šestého místa, což znamená pøímı postup do play off.

Na play off pomıšlejí i Beskydští. Ti pùjdou do extraligy s novım trenérem Jakubem Salonem a posíleni o reprezentaèní libero Milana Moníka, ukrajinského nahrávaèe Dmytra Dolgopolova, argentinského univerzála Bruna Romanuttiho a amerického blokaøe Matthewa Augusta. 

Football news:

Hans-Dieter flick: I Hope Alaba will sign a contract with Bayern. Our club is one of the best in the world
Diego Maradona: Messi gave Barca everything, brought them to the top. He was not treated the way he deserved
Federico Chiesa: I hope to leave my mark in Juve. We will achieve great results
The Coach Of Benfica: I don't want us to look like the current Barcelona, it has nothing
Guardiola on returning to Barca: I'm happy at Manchester City. I hope to stay here
Fabinho will not play with West ham due to injury
Ronald Koeman: Maradona was the best in his time. Now the best Messi