Czech Republic

Lakers přišli o asistenta, Indiana o největší hvězdu a Miami o tréninky

Oba asistenti patøí mezi ohrožené osoby primárnì kvùli vìku. Šestašedesátiletı Hollins z Lakers má podle Yahoo Sports navíc pøidružené zdravotní komplikace, které riziko v pøípadì nákazy koronavirem zvyšují. Amerièan slovenského pùvodu Bzdelik je ještì o rok starší.

Podle médií zatím není jasné, zda s New Orleans na Floridu pocestuje hlavní trenér Alvin Gentry, kterı je v 65 letech rovnìž v rizikové skupinì. Do té patøí i další dva trenéøi: legendární Gregg Popovich (71) ze San Antonia a Mike D’Antoni (69) z Houstonu.

Covid-19 nejvíce ohrožuje lidi nad 65 let. Komisionáø NBA Adam Silver proto na zaèátku èervna øekl, že starší trenéøi nebudou moci bıt pøi zápasech na lavièce. Pozdìji vzal tato slova zpìt a pøedseda asociace trenérù NBA a kouè Dallasu Rick Carlisle tento tıden uvedl, že samotnı vìk nebude pøekážkou.

Návrat po zranìní, to je problém

Victor Oladipo vynechá dohrávku proto, aby si neobnovil zranìní. Loni v lednu se osmadvacetiletı køídelník podrobil operaci pøetržené šlachy ètyøhlavého stehenního svalu a za Indianu znovu nastoupil až letos v lednu. Pøed pøerušením soutìže kvùli koronaviru stihl odehrát 13 utkání.

„Opravdu bych chtìl hrát a nièí mì to,“ øekl Oladipo serveru The Athletic. „Mám pocit, že jsem v rehabilitaci už dost daleko a blížím se stoprocentnímu stavu. Kvùli všem tìm neznámım - jak bych zvládl hru pìt na pìt, hrozbì nového zranìní a jak to bude vypadat v té bublinì - se necítím na to, abych hrál,“ uvedl dvojnásobnı úèastník Utkání hvìzd NBA, kterı chce bıt fit na další sezonu.

Obdobnì se rozhodli také Davis Bertans z Washingtonu a Wilson Chandler z Brooklynu. Dalšího brooklynského hráèe DeAndreho Jordana vyøadilo onemocnìní koronavirem. 

Philadelphia nemùže nasadit mladíka Zhaireho Smithe, jenž má poranìné koleno. 

Další hráèi vzdali úèast v Disney Worldu z rodinnıch dùvodù - Avery Bradley z LA Lakers, Trevor Ariza z Portlandu èi Willie Cauley-Stein z Dallasu. Houstonu bude scházet Thabo Sefolosha.

Bostonskı køídelník Gordon Hayward informoval o tom, že bublinu opustí pøedèasnì, aby mohl bıt u porodu svého ètvrtého potomka. Ten je plánován na záøí.

Miami po druhém pozitivním testu uzavøelo tréninkové centrum

Miami Heat uzavøel své tréninkové centrum poté, co mìl jeho druhı hráè pozitivní test na koronavirus. Minulı tıden informoval o nákaze Derrick Jones Jr., jméno druhého hráèe zveøejnìno nebylo. Podle listu Miami Herald se však poèítá s jeho úèastí pøi restartu NBA.

Mužstvo Heat už nehodlá trénovat v Miami pøed cestou do Orlanda, kde se má sezona zámoøské ligy dohrát. Soutìž pro 22 tımù v uzavøeném komplexu Disney Worldu zaène 30. èervence. Miami odehraje první zápas 1. srpna proti Denveru.

V minulıch tıdnech uzavøely kvùli odhalenım pøípadùm nákazy covidem-19 svá tréninková centra také Denver, Los Angeles Clippers a Brooklyn Nets.

Football news:

Thomas Tuchel: If both legs were intact, you could have seen my 40-meter sprint
PSG saved Tuchel's pet: Choupo-moting got everyone for free, managed not to score from a centimetre, and now pulled Paris to the semi-finals of the Champions League
Gian Piero Gasperini: The worst part is that we were so close. I can only thank the guys
Neymar was the player of the match Atalanta-PSG. He gave an assist
ПС PSG suffered through the entire quarter-final and turned it over in 149 seconds. Lifted the Italian curse and went so far in the Champions League for the first time in 25 years
ПС PSG's pain was transformed into happiness: in three minutes, the suffering stars turned into celebrating kings
The club from Italy won't win the Champions League for the 10th year in a row. This is an anti-record