Czech Republic

Liverpool porazil mistra a zvýšil náskok na čele, United uspěli doma

Vyšší náskok mìl v Premier League po 12. kole pouze Manchester United v sezonì 1993/94 – devìt bodù. Soutìž tehdy ovládl.

Stále neporaženı suverén aktuální sezony Liverpool se ujal vedení už v šesté minutì, kdy Fabinho zpracoval míè zhruba 25 metrù od branky a parádní ranou ho poslal pøesnì k tyèi. Ve 13. minutì uklidil Salah v plné rychlosti hlavou do sítì centr Andrewa Robertsona a Liverpool vedl 2:0.

Citizens pøidali na aktivitì a také zaèali hrozit pøed Alissonem. Nejvìtší šanci mìl po rychlé kombinaci levı bek Angelino, jeho teèovaná støela ale skonèila na tyèi.

Liverpool ještì nikdy neprohrál domácí utkání Premier League, ve kterém vedl o dva góly a ani tentokrát nepøipustil drama. V 51. minutì zvıšil náskok pøesnou hlavièkou na zadní tyèi Sadio Mané. Senegalskı útoèník vstøelil v tomto kalendáøním roce pøed svımi fanoušky 16. ligovı gól a je v tomto ohledu nejlepší v Premier League.

V dresu obhájcù titulu se neprosadil nejlepší støelec tımu Sergio Agüero, kterı odehrál 250. ligovı zápas za City. Až v 78. minutì snížil Bernardo Silva.

Citizens nevyhráli na stadionu Anfield v 17. ligovém zápase v øadì a propadli se na ètvrté místo. O bod více mají druhı Leicester i tøetí Chelsea.

Manchester United zápas s Brightonem zvládl, pøestože trenér Ole Gunnar Solskjaer poslal na høištì nejmladší základní jedenáctku této sezony Premier League.

Domácí proti Brightonu udeøili dvakrát hned v úvodu zápasu. V 17. minutì se prosadil teèovanou støelou Andreas Pereira a vzápìtí si srazil míè do vlastní sítì Davy Propper. United dali na Old Trafford dva góly v prvním poloèase teprve podruhé v tomto kalendáøním roce. V 64. minutì snížil kapitán Brightonu Lewis Dunk, ale na jeho trefu bleskovì odpovìdìl Anthony Martial.

Po tøech remízách bodoval naplno Wolverhampton, kterı porazil Aston Villu 2:1 a má stejnì bodù jako United. V závìru poloèasù skórovali Rúben Neves a Raúl Jiménez, kterı dal pátı gól v sezonì. V nastavení už jen snížil po rohovém kopu Trézéguet a Aston Villa prohrála potøetí v øadì.

Nedìlní vısledky 12. kola: (17. Pereira, 19. vlastní Propper, 66. Rashford - 64. Dunk), (41. Neves, 84. Jiménez - 90.+2 Trézéguet), (6. Fabinho, 13. Salah, 51. Mané - 78. B. Silva).