Czech Republic

MHMP: Praha zkoumá publikum „kultury online“

Hlavní město Praha ve spolupráci s katedrou produkce DAMU provádí formou dotazníkového šetření průzkum zaměřený na současnou situaci v oblasti kultury v online prostředí a její publikum s ohledem na zvýšenou nabídku i poptávku v souvislosti s pandemií koronaviru. Výsledky průzkumu se mimo jiné zohlední v grantových řízeních pro kulturní projekty.

MHMP: Praha zkoumá publikum „kultury online“
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Nové radnice, sídla pražského magistrátu
reklama

Primárním výstupem průzkumu je identifikace cílových skupin publika, pro které kulturní organizace vytváří kulturní obsahy přístupné online. Dalším cílem je zjistit, jaké jsou motivace diváků pro vyhledávání kultury online a jaké jsou hlavní faktory, které ovlivňují jejich spotřebitelské chování, jako je preference jednotlivých druhů obsahu, způsob jejich konzumace, nenaplněná očekávání a citlivost na cenu online kulturních služeb.

„Odbor kultury a cestovního ruchu Magistrátu hlavního města Prahy nedávno podpořil tvorbu online obsahu prostřednictvím individuálních účelových dotací a realizace výzkumu umožní získání zpětné vazby, kam podporu v této oblasti příště správně a strategicky zacílit,“ uvedl ředitel odboru Jiří Sulženko.

Dotazník tvoří tři hlavní sekce, z nichž první je orientovaná přímo na konzumaci kulturního obsahu na internetu, druhá sekce je zaměřena na obecnější identifikaci preferencí v offline prostředí a poslední část se soustředí na základní demografické údaje. Dotazník obsahuje přes 30 uzavřených a polootevřených otázek, jeho vyplnění zabere zhruba deset minut. Metodika dotazníku vychází ze specifik lokální kulturní sféry, z know how získaného z realizace obdobných průzkumů na katedře produkce DAMU a z aktuálních trendů současného online prostředí. Je tedy určen široké veřejnosti a je distribuován prostřednictvím různých kanálů, například i prostřednictvím internetové platformy MALL.TV, která na průzkumu spolupracuje a na které diváci běžně tento typ online kulturních obsahů vyhledávají.

Odkaz na dotazník je dispozici ZDE, termín vyplnění je do 31. 8. 2020. Všechny další informace k výzkumu naleznete ZDE.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

Godin will terminate his contract with Inter and move to Cagliari (Fabrizio Romano)
Wolverhampton made red and green uniforms to make the 12 Portuguese players at the club feel good. New level of care 🔴 🟢
Jose Mourinho: I have too many players at Tottenham. I don't like it
FIFA allowed players to change the national team if they played one official match other than the world Cup
Tiago is still in Liverpool: he came for a new challenge, and Klopp won't even have to sell anyone
Tiago on moving to Liverpool: I Want to win as many trophies as possible. I will give my heart to the field
Ex-agent of Levandovsky sued the player's company and demands about 9 million euros