Czech Republic

Ministerstvo obrany a firma Glomex podepsaly smlouvu na pořízení osobních terénních automobilů

Ve čtvrtek 26. listopadu 2020 podepsali náměstek ministra obrany pro řízení sekce vyzbrojování a akvizic Lubor Koudelka a Jiří Sadílek, jednatel společnosti Glomex MS, elektronicky smlouvu na pořízení osobních terénních automobilů Toyota Hilux.

Ministerstvo obrany a firma Glomex podepsaly smlouvu na pořízení osobních terénních automobilů
Foto: mocr.cz
Popisek: Budova Ministerstva obrany ČR
reklama

„Konečně se nám podařilo splatit dlouholetý dluh vůči vojákům. Rámcová smlouva má platnost do roku 2024, ale není na co čekat a hned v příštích dvou letech chceme objednat 800 nových vozidel,“ uvedl ministr obrany Lubomír Metnar.

Konkrétně bude resort obrany moci prostřednictvím rámcové dohody pořídit celkem až 1200 zabezpečovacích vozidel kategorie VN1-G (pick-up), která budou určena k přepravě pěti osob s materiálem na pozemních komunikacích i v terénu.

„V případě, že vše půjde podle plánu, první Toyoty dostanou vojáci ve druhé polovině příštího roku,“ upřesnil náměstek Koudelka.

Firma Glomex MS podala ve výběrovém řízení ekonomicky nejvýhodnější nabídku, kdy cena za jedno vozidlo činí 893 tisíc Kč s DPH (včetně servisních služeb na 24 měsíců a souprav dílů pro údržbu a opravy), a splnila všechny požadované technické i zákonné parametry. Ministerstvo obrany vybíralo z 10 nabídek na 4 typy vozidel. Neúspěšní uchazeči nepodali v zákonné lhůtě námitky, proto nic nebránilo podpisu smlouvy se společností Glomex.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

Harry Kane: Mourinho never told us to play defensively
Rashford - 4 offsides in the 1st half of the game with Liverpool. Most of all this season in the Premier League
Manchester United struck once in the first half of the game against Liverpool - in the 34th minute. The Reds have 9 attempts, one on target
Mourinho on Ntombela: Wonderful presentation. When a player is bad, it's his responsibility. If he manages to turn the situation around - too
Alli insists on a loan at PSG. Tottenham have not yet agreed to release the player
Ex-goalkeeper Juve Tacconi: Conte is a smart guy, he insists on playing 3 defenders, although Inter concedes a lot. We will definitely win
Milan leases Tomori from Chelsea with the right to buy out for 30 million euros