Czech Republic

Mira Třebická: Jak podrazit svého premiéra

Když už jako občan České republiky pominu tu skutečnost, že ministr zdravotnictví se po večerech pohybuje s předsedou poslaneckého klubu hnutí ANO bez roušky, ať už v zavřené hospodě nebo v otevřené kapitule, do které se dostává přes zavřenou hospodu, možná sklepem, tak jako mediální expert nemohu opominout roli všech mediálních poradců, PR expertů, expertů na komunikaci, expertů na krizovou komunikaci nebo mediálních mágů, kteří se okolo obou pánů zhusta pohybují.

Mira Třebická: Jak podrazit svého premiéra
Foto: Hns
Popisek: Roman Prymula a Jaroslav Faltýnek, ilustrační koláž
reklama

Nejsem tudíž schopna ze své pozice pochopit, co dělaly zmíněné skupiny, které mají za úkol budovat mediální obraz jak ministra zdravotnictví, tak prvního místopředsedy hnutí ANO. Tak jako novináři mají své zdroje v jakékoli oblasti, tudíž i na ministerstvu zdravotnictví či v hnutí ANO, tak i lidé zodpovídající za komunikaci svých nadřízených mají své zdroje mezi novináři. Vazby mezi nimi jsou silné, přátelské a především utajené.

A z tohoto důvodu se ptám - co dělali tito lidé právě v této chvíli? Jak je možné, že nedostali předem echo o tom, že v Blesku dnes vyjde článek dehonestující jejich šéfy Prymulu a Faltýnka, aby je mohli na nastalou situaci připravit? Jak je možné, že tito experti nechali okamžitě ráno reagovat Jaroslava Faltýnka, takzvaně co na srdci, to na jazyku - že byl v hospodě, a že se omlouvá, a jak je možné, že po dalších x hodinách nechali reagovat Romana Prymulu, že v hospodě nebyl, že jí jenom procházel, a to pouze zvenčí. Proč, proboha, nedoladili noty? Jednalo se o klasickou krizovou komunikaci a času na to měli dost!

Uvědomují si vůbec tito "komunikační experti", co způsobili? Nejenže neochránili své nadřízené, což je jejich práce, za kterou jsou placeni, navíc ještě svou nekompetentností potažmo podrazili svého premiéra. Takže jestli by měl někdo v tuto chvíli především na své pozice rezignovat, tak jsou to právě tito diletanti, kteří se považují za profesionály!

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Tomáš Krystlík: Ve vládě jsou zřejmě samí hlupáci

Čekal jsem, že se někdo ozve s kritikou počinů české vlády za posledních 24 hodin. Nikdo si toho nep…

Football news:

The same goal Monday in the Euro 1960 final: did not see the ball fly into the net, and says that he had no right not to score
Monday's last name appeared by accident - because of a drunk person. He entered the day of the week in the documents
Messi is the only one in the top 5 European leagues not to score after 10 + shots in a championship game this season
Lampard on 3-1 with Leeds: I'm absolutely thrilled. On another day we could have scored 5-6
Koeman on 1:2 with Cadiz: the Mood was not too good. Lost because of an error
Mbappe scored his 100th goal for PSG and shares 4th place in the club's goalscoring list
As a child, Monday played with stockings with straw or cans of stew. And he told my mother that he goes to tennis