Nový ministr zdravotnictví Jan Blatný nezahájil politickou kariéru úplně nejšťastněji. Jeho podpis je na petici Milionu chvilek pro demokracii, která vyzývá k odstoupení premiéra Andreje Babiše. Nejde přitom o to, že si ministr myslí, že premiér do jehož vlády vstoupil, je estébák a dotační podvodník. Tenhle rozpor by se dal v době, kdy se hraje o lidské životy a budoucnost celé země, přejít mávnutím ruky. Jde o to, že se Blatný k otázkám spojeným s jeho podpisem pod peticí nedokáže postavit čelem, vykrucuje se a mlží. Vláda čelí propadu důvěry a je naprosto klíčové, aby lidé začali opět věřit tomu, co proti koronaviru dělá. Má to zajistit  právě nový ministr. Pokud je jeho pravdomluvnost a tedy i důvěryhodnost zpochybněna, je to zlé. 

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru