Czech Republic

Německý soud potvrdil doživotí za vraždu silničnímu pirátovi

Berlín - Německý nejvyšší soud dnes potvrdil doživotní trest vězení za vraždu řidiči, který v roce 2016 při nelegálním závodu aut v centru Berlína zabil nezúčastněného muže. Naproti tomu soud s druhým mužem, který se souboje aut před více než čtyřmi lety účastnil, se bude muset opakovat. Nejvyšší soud to uvedl na svém webu.

Smrtelná nehoda se udála 1. února 2016 nedlouho po půlnoci, když si dvojice mužů v centru Berlína dala za běžného provozu závod. Tehdy šestadvacetiletý muž projel po zhruba 1,5 kilometru zběsilé jízdy jednou z křižovatek na ulici Kurfürstendamm na červenou rychlostí 160 až 170 kilometrů v hodině, přičemž zboku narazil do auta, které do křižovatky vjelo na zelenou ze druhé ulice. Naražený vůz odletěl vzduchem 25 metrů daleko a jeho 69letý řidič na místě přišel o život.

Případem se soudy zabývají už několik let. Naposledy loni oba muže berlínský soud poslal na doživotí do vězení.

Trest pro řidiče vozu, který havaroval, dnes nejvyšší soud potvrdil. Mladý muž si podle něj musel být vědom obrovského nebezpečí, které jeho chování představuje pro ostatní, a přesto se závodu zúčastnil. "Ani proti zhodnocení činu jako vraždy se v končeném důsledku nedá nic namítnout," konstatovali soudci, podle nichž je tak verdikt nižšího soudu pravomocný.

Druhý - o dva roky - mladší řidič dnes ale získal naději na to, že od soudů odejde s nižším trestem. Nejvyšší soud totiž konstatoval, že nemůže být odsouzen jako spolupachatel vraždy, protože to by předpokládalo společné rozhodnutí k takovému činu. Případem se tak znovu bude muset zabývat berlínský soud.

Dnešní verdikt přivítaly policejní odbory, podle nichž je jasným signálem pro všechny piráty silnic, že je může čekat doživotní vězení, pokud při nelegálních závodech někoho usmrtí.

Německo soud automobilová

Football news:

Antonio Conte: I will not hesitate before leaving if Inter are not happy with what I am doing
Diego Godin: Inter will do everything to keep second place. Now we need to think about how to catch up with Juventus
Harry Maguire: Manchester United want to fight for trophies
Zidane on the victory over Granada: real suffered as a team. Two more games, we haven't won La Liga yet
Real have won 11 games with a minimum score in La Liga for the first time in 11 years
Akinfenwa after Wycombe's exit to the championship: the Only person who can charge me even more is Klopp
Ramos on the title: I hope that Real Madrid will celebrate the championship on Thursday. Everything is in our hands