Czech Republic
An article was changed on the original website

Netgear Arlo Baby: multifunkční kamera pro rodiče (vyzkoušeno)

Netgear je známý spíše jako výrobce síťových zařízení, takže jeho dětskou chůvičku Arlo Baby jsem musel aspoň vyzkoušet. Za doporučenou cenu aktuálně okolo 6000 Kč jde o hodně drahý špás, Arlo Baby je ale multifunkční a může nahradit několik zařízení. Kromě kamery s vysokým rozlišením a nočním viděním funguje i jako nočním lampička, obousměrný komunikátor, přehrávač ukolébavek a senzor kvality ovzduší.

Pod jménem Arlo nabízí Netgear celou řadu bezpečnostních kamer a dětský model se kromě funkcí liší i vzhledem – kamera vypadá díky oddělávacím uším jako kočka, pes nebo králík, přičemž zvířecí motivy je možné zakoupit samostatně.

IMG_0307 IMG_0308

Kamera může stát na stole, ale má i stativový závit. Funguje na akumulátor, který ale vydrží jen zhruba dvě hodinky, takže pro ni bude vhodnější nějaké místo poblíž zásuvky. Napájí se přes konektor microUSB.

IMG_0309  IMG_0312

Na těle má dvě tlačítka pro zapnutí lampičky (tlumeně osvětlená zadní část kamery) a spuštění ukolébavky. Všechno jde ale ovládat i přes aplikaci pro Android i iOS. Ta má tři záložky: Mode (přepínáte mezi stavem zapnutí a plánovaným spouštěním podle času nebo GPS polohy), Devices (aktuální obraz z kamery a interakci) a Library (záznamy kamery).

Na záložce Devices lze zapnout upozorňování zvlášť na pohyb a zvuk a nastavit, co se má v případě poplachu stát (pořízení fotky nebo videozáznamu) a zda má notifikace přijít e-mailem. V nastavení lze vypnout diodu na přední straně kamery, která dítě zbytečně láká.

netgear arlo 1 netgear arlo 2 netgear arlo 3

V nastavení videa můžete vybrat rozlišení až Full HD (ale pro dobrou kvalitu bude 720p stačit), a také úhel zorného pole mezi 90 a 130°. Stejně jako u bezpečnostních kamer můžete zvolit zónu, pro kterou platí sledování pohybu. Velmi kvalitní obraz má zejména v noci, stačí jí jen minimální náznak světla ze kterého pro obraz vytáhne maximum.

Kvalita video/snímků:

netgear arlo 9 netgear arlo 10netgear arlo 4

IMG_0310
Noční lampička, příjemný doplněk

Přímo v obraze je ikonka, po jejímž rozkliknutí uvidíte stav místnosti: teplotu, vlhkost a kvalitu ovzduší. Z těchto údajů dostanete i sedmidenní statistiku. Ze stejného místa lze dálkově pouštět ukolébavky (a zvuky oceánu), na vnitřním 20MB úložišti je jich devět přednastavených.

Poslední ikonka ovládá lampičku na zádech kamery. Umožňuje nastavit jakoukoliv barvu a nechat ji měnit podle předem daného časového plánu, nebo ponechat jen jednu barvu.

netgear arlo 6 netgear arlo 7 netgear arlo 8

Nevýhodou Arlo Baby je kromě vysoké ceny hlavně nízká výdrž na akumulátor, přičemž pokud potřebujete monitorované místo střídat, hledání zásuvky a adaptéru se brzo omrzí. Video je sice kvalitní, ale obraz má zpoždění asi 3 až 4 sekundy a je hodně citlivé na kvalitní signál. Dosah kamery od Wi-Fi routeru je docela krátký.

Nahrávky se ukládají do cloudu, na kterém je omezený prostor a Netgear jej určitým způsobem zpoplatňuje (zadarmo se po týdnu vymažou).

Pokud ale máte nad dětskou postýlkou možnost elektřiny a namontování držáku, bude Arlo Baby určitě komfortnější a multifunkční kamerkou, než klasické řešení v podobě druhého smartphonu s aplikací chůvičky. Čidlo teploty a vlhkosti spolu s možností vzdálené komunikace a pouštění usínací hudby se mi líbilo.

+: noční vidění, senzor kvality vzduchu, funkce lampičky

−: slabá výdrž

Netgear Arlo Baby: multifunkční kamera pro rodiče (vyzkoušeno)

Ohodnoťte tento článek!

Football news:

Sterling scored 27 goals for the season and broke his record. He scored a hat-trick against Brighton
Three Atalanta players have scored 15+ goals in the Serie A season. This is the best result since 1952
Setien on the title fight: Barcelona does everything possible, but Real Madrid wins all the matches
Lampard after 0:3 with Sheffield: Chelsea must fight for the top 4. I've learned a lot
Simone Inzaghi: Scudetto for Lazio-a place in the Champions League. Talk of winning Serie A was exaggerated
Player the Premier League has admitted that he is gay anonymously. The letter was sent to the newspaper by the Foundation named after a football player who committed suicide after coming out
Messi has given 20 assists in La Liga. This is the best result of the tournament in 11 years