logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Czech Republic

Nové „GTA“ by se mohlo odehrávat i ve vašem městě. Google otevírá mapy herním vývojářům

Až dva roky po šílenství jménem Pokémon Go si v Googlu uvědomili, jaký potenciál mají jejich mapová data. Že moderní hry se mohou odehrávat v reálném prostředí všude kolem nás. Ony dva roky však nezaháleli, ale rovnou vytvořili API a prostředí pro engine Unity, na kterém mohou tvůrci programovat nové hry využívající rozšířenou realitu.

Google herním vývojářům zpřístupní také přes 100 milionů budov z celého světa, které má vymodelované ve 3D. Dostanou tak například kompletní plastickou mapu New Yorku, kterou mohou libovolně otexturovat, aby metropole zapadla do žánru sci-fi, fantasy apod. Vývojáři budou moci využít i rozhraní ARCore, které se na smartphonech stará o přesnou lokalizaci v prostoru a zasazení virtuálních objektů do skutečného prostředí.

Prozatímní plány Googlu počítají primárně s mobilními AR hrami. První tituly využívající nové rozhraní budou Jurassic World Alive, Ghost Busters World a The Walking Dead. Zjednodušeně řečeno jde o variace na Pokémon Go v jiných (filmových) kulisách. Všechny možnosti mapových technologií určených pro hry Google ukáže příští týden na veletrhu GDC v San Francisku.

Themes
ICO