Czech Republic

ODS: Diskriminace malých podnikatelů musí skončit

To je hlavní zpráva, se kterou přišli zástupci ODS na jednání se členy Hospodářské komory.

ODS: Diskriminace malých podnikatelů musí skončit
Foto: ODS
Popisek: ODS
reklama

Dnes dopoledne proběhla videokonference členů Hospodářské komory a jejich partnerských organizací se zástupci ODS. Tématem byla zejména současná vládní opatření, fungování systému PES a příprava na budoucí rozvolnění opatření. Občanští demokraté se jako první z parlamentních stran spojili se zástupci HK ČR a domluvili se na vzájemné kooperaci pro další týdny.

„Víme, že současná data o šíření covid-19 nejsou černobílá. Od vlády podobně jako podnikatelé nechceme nic jiného než realistický pohled a vzájemnou komunikaci připravovaných kroků. Nabídl jsem zástupcům Hospodářské komory, že je přizvu na nejbližší jednání parlamentní komise pro hodnocení účinnosti vládní pomoci. Právě zástupci podnikatelského sektoru mají v této otázce nejpřesnější zprávy přímo z první linie,“ říká 1. místopředseda ODS Zbyněk Stanjura.

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

hlasovalo: 11013 lidí

„Vláda na podnikatele ukazuje ‚dlouhý nos ‘. Nejenže neřeší výzvu Poslanecké sněmovny, aby změnila opatření diskriminující malé podnikání, ale nedělá ani nic pro to, aby se podnikatelé na otevírání mohli připravit. Jeden ministr řekne, že se otevírat bude určitě, druhý že spíš ne, a nakonec vláda o pondělním rozvolnění rozhodne až v neděli. Pokud si členové kabinetu myslí, že se dají v podstatě za noc připravit provozy tak, aby splnily veškeré podmínky a regule a zároveň například zavést zásoby, tak je to jen další důkaz toho, jak je vláda vzdálena lidem. A spustit přípravy dřív, než před finálním výstupem z vlády a riskovat, že další peníze vyhodí oknem, to si podnikatelé už dnes dovolit nemůžou,“ říká poslanec Jan Skopeček.

„Pro všechny zúčastněné strany je důležité, aby kroky vlády byly promyšlené, vzájemně se nepopíraly a nenaštvávaly lidi kvůli zjevným nespravedlnostem a nelogičnostem,“ dodává na závěr místopředseda ODS Martin Kupka.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Jose Mourinho: Van Dijk cannot be replaced. Van Dijk can only be replaced by van Dijk when he returns
Mikel Arteta: Ødegård young but already played at the top level. It's great that Arsenal were able to sign him
Ex-Manchester United and Borussia midfielder Kagawa has joined PAOK
Thomas Tuchel: Chelsea will play bravely and in an attacking manner
Zoomers should be provided with exciting tournaments. In the top 5 leagues, there are 1,826 matches, in the Champions League - only 125. Agnelli on the future of football
Gattuso's relationship with De Laurentiis has cooled. An extension of the contract now looks unlikely
Solskjaer on winter transfers: Manchester United have a strong, high-quality squad. I would be surprised if we sign someone