Czech Republic

Petice: „ANO“ krematoriu zvířat v Ostravě

Provozovna krematoria zvířat má v našem regionu zabezpečit „kremaci zvířat ze zájmových chovů“.

Petice: „ANO“ krematoriu zvířat v Ostravě
Foto: pixabay.com
Popisek: Petice - ilustrační foto
reklama

Vážení,

dozvěděli jsme se o záměru zřízení provozovny krematoria zvířat, která má v našem regionu zabezpečit „kremaci zvířat ze zájmových chovů“. Název provozovny je „Krematorium zvířat Ostrava“. Plánované umístění záměru je uvnitř zóny lehkého průmyslu ve východní části areálu bývalého dolu Koblov. Katastrální území Koblov 667366, pozemky 947/15 a 983/76.

My, níže podepsaní občané Moravskoslezského kraje a to zejména statutárního města Ostravy, souhlasíme a vítáme výstavbu záměru krematoria zvířat v Ostravě. Vše výše uvedené zejména z důvodu neexistence dostupné alternativy ke kafilérii v tomto regionu. Vzhledem k faktu, že mnozí z nás odmítají využívat kafilérie, ve kterých se s mrtvými těly zvířat zachází jako s odpadem a nemají možnost pietního pohřbu na vlastním pozemku, vítáme záměr výstavby krematoria zvířat v této lokalitě. V zahraničí jsou zvířecí krematoria vnímána jako běžná součást služeb občanům a nejsou vnímána jako něco škodlivého a neobvyklého.

Budoucí provozovatel krematoria zvířat v Ostravě potvrzuje, že při přípravě tohoto záměru jedná v souladu s platnou legislativou a provozem zařízení neutrpí žádná ze složek životního prostředí a toto prostředí ani jako celek nebude ovlivněno nad míru trvale udržitelného rozvoje. Stejně tak nedojde k narušení faktoru pohody v předmětné lokalitě. Uvažované zařízení plní veškeré normy a předpisy pro toto zařízení stanovené. Tato svá tvrzení dále dokladuje vypracovanou dokumentací k posuzování vlivů - EIA. Součástí dokumentace je taktéž rozptylová studie, která nad rámec platné legislativy řeší i emise pachových látek (ZDE).

My, níže podepsaní občané, prostřednictvím této petice žádáme dotčený orgán, aby zohlednil vůli obyvatel a povolil výstavbu záměru „Krematorium zvířat Ostrava“ v předmětné lokalitě.

Děkujeme.

Pro případ, že by tato petice musela být použita ve smyslu zákona o právu petičním, uveďte prosím platný kontakt na který Vás můžeme kontaktovat pro podpis papírové podoby této petice, či pro podpis digitální.

Krematorium zvířat Ostrava, s.r.o.

Petici můžete podepsat ZDE

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Cavani has returned to training and is likely to play against Crystal Palace
Fabio Capello, Juventus played Rugby against the Port. Only Ronaldo and Chiesa can make a difference in this squad
Neymar: I posted how I was recovering from my injury, and I didn't get any messages saying, Wow, what a professional. No
Ole Gunnar Solscher: The work of the judges is very difficult and without additional pressure. We have to make their decisions
Joan Laporta: I'm sure Messi won't stay at Barca if I don't win the election. He gives the club 30% of revenue
Trent had idolized Gerrard since he was a kid, and he was in a fairy tale: he got Steven's care and the captain's armband. The story of a great relationship
Hazard's recovery from the injury is delayed. He probably won't play against Atletico on March 7